To już pewne: fabuła serialu „Gra o tron” zacznie wyprzedzać książki

24 marca 2015

gra-o-tron-zrowna-sie-z-ksiazkami
Twórcy serialu „Gra o tron” potwierdzili, że najnowszy, piąty sezon produkcji HBO zakończy się dokładnie w tym samym miejscu, co ostatni dotychczas wydany tom sagi George?a R. R. Martina „Pieśń Lodu i Ognia”, co oznacza, że wkrótce fabuła serialu zacznie wyprzedzać książki.

W miniony weekend Dan Weiss i David Beinoff wzięli udział w debacie Oxford Union, podczas której powiedzieli: „Na szczęście rozmawialiśmy o tym z Georgem od dawna, odkąd wiedzieliśmy, że może się to zdarzyć, i wiemy, jak się mają sprawy potoczyć. I tak ostatecznie w wielu miejscach spotykamy się tam, gdzie podąża George. Może wystąpić kilka różnic, ale ogólnie idziemy w tym samym kierunku. Chcielibyśmy, by było kilka rzeczy, których nie będziemy spoilować, ale jesteśmy trochę między młotem a kowadłem. Serial musi trwać? i to jest to, co zamierzamy dalej robić”.

Twórcy „Gry o tron” najwyraźniej uznali, że wbrew wcześniejszym pomysłom Martina nie warto rozbijać piątej książki na dwa sezony i na siłę wydłużać serialu, dlatego piąty sezon, którego premiera zapowiedziana jest na 12 kwietnia, skończy się w tym samym miejscu, co „Taniec ze smokami”. Aktualnie pisarz śpieszy się z ukończeniem „Wichrów zimy”. Z tego powodu nie pojawi się w tym roku na konwencie Comic-Con w San Diego. Jest więc szansa, że szósta część sagi trafi do sprzedaży przed premierą szóstego sezonu „Gry o tron”. Znając jednak tempo Martina, nie ma co liczyć, że uda mu się dotrzymać kroku serialowi z siódmym tomem, miałby bowiem na jego napisanie zaledwie rok.

Można zastanawiać się nad tym, czy to wszystko nie wpłynie na sprzedaż ostatniej książki. Jak jednak zapewniają twórcy serialu, Martin „wciąż jeszcze może zaskoczyć ludzi, nawet po obejrzeniu serialu aż do końca”.

[aw]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film, newsy