Tłumy na 26. Wrocławskich Targach Dobrych Książek. Zobacz fotorelację

6 grudnia 2017


Zainteresowanie wrocławian książkami jest ogromne! Od samego otwarcia 26. Wrocławskich Targów Dobrych Książek Halę Stulecia licznie odwiedzali zainteresowani, ale tłumy były widoczne zwłaszcza w weekend. Podobnie jak rok temu Targi Dobrych Książek odwiedziło łącznie około 60 tysięcy osób, a wielu wydawców już w sobotę zanotowało tak dużą sprzedaż książek, jak rok temu po zakończeniu imprezy w niedzielę.

W niedzielę 3 grudnia zakończyły się 26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Cztery targowe dni pełne były interesujących spotkań, warsztatów, rozmów z wydawcami i wrażeń. Mimo komfortowej przestrzeni na płycie głównej Hali Stulecia w sobotę i w niedzielę brakowało miejsca, by swobodnie przejść między stoiskami. Do wielu autorów ustawiały się długie kolejki. Rekordzistą był chyba Adam Wajrak, który swoją najnowszą książkę podpisywał przy stoisku Agory przez ponad trzy godziny. Sporo czasu na złożenie autografów musieli przeznaczyć także Olga Tokarczuk, Marek Krajewski, profesor Jerzy Bralczyk czy Katarzyna Pakosińska. Michał Zawadka, autor i założyciel wydawnictwa Mind & Dream, pobił natomiast we Wrocławiu inny rekord: w jego warsztatach motywacyjnych dla młodzieży wokół książki „Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone” udział wzięło 800 młodych czytelników. Nigdy jeszcze autor nie szkolił aż tak dużej grupy młodzieży w jednym miejscu.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się publikacja nagrodzona w konkursie „Pióro Fredry 2017” tytułem „Książka Roku”, czyli „Nieprzysiadalność. Autobiografia” Marcina Świetlickiego i Rafała Księżyka. Budziła ona duże zainteresowanie czytelników i była jedną z najlepiej sprzedających się pozycji przy stoisku Wydawnictwa Literackiego.

Hala Stulecia, w której impreza odbyła się już po raz drugi, przyjęła się jako miejsce targów książek. Podobnie jak rok temu przez cztery dni odwiedziło ją łącznie około 60 tysięcy osób, a wielu wydawców już w sobotę zanotowało sprzedaż na tym samym poziomie, jak rok temu po niedzielnym zakończeniu. W targach udział wzięło łącznie ponad dwustu wystawców ? wydawnictwa książkowe, wydawcy gier planszowych. Do Wrocławia przyjechało blisko 170 gości ? pisarzy, panelistów i ilustratorów, odbyło się ponad 80 spotkań z publicznością. Targi wspierało swoją pracą i zaangażowaniem pięćdziesięciu wolontariuszy.

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek już za rok! Tradycyjnie odbędą się przed mikołajkami, w dniach od 29 listopada do 2 grudnia 2018 roku. A tymczasem poniżej możecie zobaczyć fotorelację z tegorocznej edycji imprezy autorstwa Andrzeja Solnicy.

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

fot. Andrzej Solnica

Tematy: , ,

Kategoria: newsy