banner ad

Thomas Pynchon nie chciał obrażać Homera Simpsona

5 września 2014

Pynchon-simpsonowie-1
Matt Selman, producent wykonawczy serialu animowanego ?Simpsonowie?, pochwalił się na Twitterze zdjęciem odręcznych notatek poczynionych na kopii scenariusza jednego z odcinków sitcomu ręką samego Thomasa Pynchona!

Jeden z najbardziej tajemniczych pisarzy na świecie pojawił się w „Simpsonach” dwukrotnie, podkładając głos pod swoją postać. Zważywszy na to, że od kilkudziesięciu lat nie pokazuje się publicznie, jego rysunkowy pierwowzór także ukrywa swoje oblicze, nosząc na głowie papierową torbę. Jak się dowiadujemy teraz dzięki zdjęciu Selmana, pisarz nie tylko wziął udział w nagraniach, ale też wniósł do scenariusza drobne poprawki, w tym kilka zabaw słownych odnoszących się do własnej twórczości.

Najbardziej ujmującą zmianą wprowadzoną przez Pynchona jest ta dotycząca postaci głównego bohatera serialu, Homera Simpsona. W jednym z dialogów pisarz miał o nim powiedzieć: „Homer to taki tłuścioch”. Pynchon skreślił jednak to zdanie i napisał obok: „Przykro mi, chłopaki. Homer jest dla mnie wzorem i nie mogę mówić o nim źle”.

Swoje sugestie Pynchon przesłał producentom serialu za pomocą faksu. Pomimo tego, że jest jednym z największych żyjących pisarzy amerykańskich, nie miał jednak zamiaru przesadnie wtrącać się w pracę scenarzystów, dlatego na górze strony zaznaczył, że są to jedynie propozycje i jeśli im się nie podobają, mogą je odrzucić.

Zdjęcie umieszczone w sieci przez Selmana uwiarygodnia informacje wyjawione przez reżysera Paula Thomasa Andersena, który wyznał w wywiadzie, że Pynchon współpracuje z nim przy realizacji filmu na podstawie „Wady ukrytej”. Zgodnie z zapowiedziami ekranizacja przedostatniej powieści pisarza z Joshem Brolinem, Joaquinem Phoenixem i Benicio del Toro ma wejść do kin w styczniu 2015 roku.

Kopię całej strony faksu od Thomasa Pynchona możecie zobaczyć poniżej:

Pynchon-simpsonowie-2

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy