Terence Davies nakręcił film biograficzny o Emily Dickinson. Zobacz zwiastun

20 sierpnia 2016

film-biograficzny-dickinson-1
Brytyjski reżyser Terence Davies nakręcił film biograficzny o Emily Dickinson. W roli poetki wystąpiła znana z „Seksu w wielkim mieście” Cynthia Nixon. W sieci pojawił się pierwszy pełny zwiastun tej produkcji.

Film zatytułowany „A Quiet Passion” (z ang. „Cicha pasja”) opowiada o wzlotach i upadkach legendarnej amerykańskiej poetki, poprzedzających jej przedwczesną śmierć w wieku 55 lat. Przybliżając bliskie relacje Emily z przyjaciółmi i rodziną oraz pustelnicze życie w Amherst, twórcy próbują odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Dickinson została obdarzona takim talentem językowym oraz skąd wzięła się jej fascynacja tematem miłości i śmiertelności.

Choć akcja filmu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, ze względu na ograniczony budżet większość zdjęć powstała w Belgii. Zbudowano tam replikę domu poetki z dwoma oddzielnymi piętrami.

Obok Cynthii Nixon, która wcieli się w Emily Dickinson, w filmie zobaczymy Jennifer Ehle jako jej siostrę, Lavinię, Keitha Carradine?a jako ich ojca, a także Duncana Duffa, Jodhi May, Joannę Bacon i Catherine Bailey. Obraz zaprezentowano już na Festiwalu Filmowym w Berlinie, w przyszłym miesiącu zaplanowano pokaz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Premiera kinowa zaplanowana jest na 18 listopada.

Oto zwiastun filmu biograficznego „A Quiet Passion”:

film-biograficzny-dickinson-2

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy