Telefoniczna Biblioteka Dla Niewidomych ? dzwonisz i słuchasz za darmo wybranych książek

17 grudnia 2015

telefoniczna-biblioteka-niewidomych-1
Turecka firma telekomunikacyjna Türk Telekom przygotowała ciekawą inicjatywę dla osób niewidomych i niedowidzących. Uruchomiona została usługa Telefonicznej Biblioteki Dla Niewidomych. Wystarczy zadzwonić pod darmowy numer i wybrać tonowo lekturę, a w słuchawce automatycznie zacznie być odtwarzany audiobook.

W ofercie Telefonicznej Biblioteki Dla Niewidomych znajduje się około 1000 książek w ponad 50 kategoriach, wliczając literaturę piękną i gatunkową, historię sztuki, teatr, sufizm i inne. Projekt zainicjowano w 2011 roku z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Cieszył się wówczas bardzo dużym powodzeniem ? z danych wynika, że zainteresowani literaturą wykonali 165 tysięcy połączeń i spędzili na słuchaniu książek ponad 3,5 miliona minut.

telefoniczna-biblioteka-niewidomych-2

W tym roku zdecydowano się odświeżyć projekt, a towarzyszy mu pomysłowa kampania reklamowa. Na plakatach przedstawiono Don Kichota, Robinsona Crusoe z Piętaszkiem, Trzech Muszkieterów i Çal?kuşu (tytułową bohaterkę klasycznej tureckiej powieści trzykrotnie sfilmowanej) oczekujących przed aparatem telefonicznym na połączenie ze słuchaczami.

telefoniczna-biblioteka-niewidomych-3

telefoniczna-biblioteka-niewidomych-4

W podobnej stylistyce utrzymana jest reklama telewizyjna promująca usługę. Możecie ją zobaczyć poniżej:

[am]

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy