banner ad

Tegoroczny laureat Bookera chce napisać afrykańską „Grę o tron”

15 grudnia 2015

marlon-james-pisze-sage-fantasy
Marlon James nie spoczął na laurach po otrzymaniu tegorocznej Nagrody Bookera. Pisarz już zapowiada swój kolejny projekt, który ma być afrykańską odpowiedzią na „Grę o tron”.

Czytelnicy w naszym kraju muszą poczekać na polskie wydanie nagrodzonej Bookerem powieści ?Krótka historia siedmiu zabójstw? do przyszłego roku, tymczasem jej autor już ma bardzo konkretne plany co do swoich najbliższych planów literackich. W rozmowie z magazynem „Man of the World” Marlon James ujawnił, że planuje napisać własną sagę fantasy, która rozpocznie się od tomu zatytułowanego „Czarny Lampart, Czerwony Wilk”.

„Zrozumiałem, że mam po dziurki w nosie spierania się o to, czy we 'Władcy Pierścieni’ powinien być czarny hobbit. Afrykański folklor jest tak bogaty i perwersyjny jak to gówno1. Mamy wiedźmy, mamy demony, mamy skrzaty i złych królów. Mamy historię królewskiej sukcesji, która zawstydziłaby 'Wolf Hall’. Dwukrotnie bijemy Tudorów” ? powiedział Marlon James. Autor zapowiada, że będzie to rzecz dla prawdziwych nerdów. „Sto stron opisujących wioskę? Tak, do diabła! Duży aneks opisujący magiczne techniki? Oczywiście, że to zrobię. Dwieście stron o tajemniczej rasie karłów żyjących pod ziemią? Tak, kurwa”.

Co planuje Marlon James i jak to się skończy? Przekonamy się w najbliższych latach.

[aw]
źródło: Vulture, io9
_
Przypisy:
1James użył w tym przypadku określenia „gówno” w znaczeniu melioratywnym.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy