Tak wyglądałby Szekspir, gdyby żył współcześnie?

6 maja 2013

współczesny Szekspir
Brytyjska historyczka dr Suzannah Lipscomb wraz z grupą artystów cyfrowych przygotowała na zlecenie telewizji uwspółcześnione portrety znanych postaci historycznych. Jedną z nich był słynny angielski poeta i dramaturg William Szekspir.

Zdaniem autorów projektu współczesny Szekspir przypominałby hipstera, bardzo skupionego na swojej fryzurze typu quiff i nieskazitelnie przyciętej brodzie. „Zawsze istniały spekulacje na temat jego seksualności(?), dlatego przebiliśmy mu lewe ucho kolczykiem, co ma naprowadzić na aluzję, że był gejem” ? wyjaśnili twórcy programu. „Dziś Szekspir pisałby dla telewizji, Teatru Narodowego i Hollywood ? wszystko w tym samym czasie.”

Przeróbka klasycznych portretów zajęła dr Lipscomb i współpracującym z nią artystom trzy miesiące. Jako pierwsi z efektami ich prac mogli zapoznać się widzowie programu „Secret Life of?” (z ang. „Sekretne Życie?”) nadawanego na brytyjskim kanale historycznym Yesterday.

Na zdjęciu załączonym do newsa możecie zobaczyć, jak prezentował się Szekspir na jedynym autentycznym obrazie namalowanym za jego życia (ok. 1610 roku), po prawej zaś uwspółcześnioną wersję „na hipstera”.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy