Tak wygląda kawiarnia „Jak zawsze” Zygmunta Miłoszewskiego w Warszawie. Otwarta tylko do niedzieli!

18 listopada 2017


W środę 15 listopada w centrum Warszawy Zygmunt Miłoszewski otworzył kawiarnię „Jak zawsze”, w której goście mogą przenieść się do świata z jego najnowszej powieści. Przedsięwzięcie ma charakter tymczasowy i funkcjonuje jedynie do niedzieli 19 listopada, ale zostało uwiecznione na zdjęciach, które poniżej wam prezentujemy.

Nowa powieść Miłoszewskiego to swoisty wehikuł czasu, machina, która przenosi nas do alternatywnej rzeczywistości. Pomyśleliśmy, żeby taki wehikuł stworzyć i dać czytelniczkom i czytelnikom pisarza możliwość poczucia tego klimatu” ? mówi szef promocji Grupy Wydawniczej Foksal, Maciej Marcisz.

Pomysł udało się zrealizować w warszawskiej kawiarni Między Nami (ul. Bracka 20). Wnętrze lokalu ozdobiły meble i gadżety z epoki, na meblościance wystawiono wszystkie powieści Miłoszewskiego, a przy stoliku zasiadł sam pisarz, żeby spotkać się z czytelnikami na podpisywanie najnowszej książki i chwilę rozmowy.

„Przestrzeń kawiarni buduje świetną atmosferę, daje okazję fankom i fanom pisarza, żeby nie tylko zdobyć autograf, ale też spędzić czas z autorem w przyjemnych okolicznościach, dalekich od zatłoczonych i dusznych korytarzy targów książki. Tego typu akcja buduje zupełnie inną jakość w relacjach czytelnik – pisarz” ? wyjaśnia Maciej Marcisz.

„Jak zawsze” to książka wielowątkowa, która już teraz rodzi wiele interpretacji. Dla jednych to powieść o Polsce, dla drugich ? świetnie skrojona obyczajowa historia o miłości. „Tylko jedno spotkanie autorskie o 'Jak zawsze’ ? to wydawało nam się za mało. Otwarcie kawiarni z okazji premiery powieści dało nam szansę na zorganizowanie ? tak właściwie ? małego festiwalu dotyczącego książki” ? dodaje Marcisz.

Inicjatywa spodobała się również autorowi. „Przyznaję, byłem sceptyczny, kiedy wydawca postanowił otworzyć w Warszawie kawiarnię literacką, a wyszło genialnie. Dziękuję wszystkim gościom, wracam do kubka z kawą” ? napisał na swoim profilu na Facebooku.

Miłoszewskiego można jeszcze spotkać przy stoliku w sobotę do godziny 15:00. Na wieczór tego samego dnia (21:00?1:00) zaplanowano program muzyczny: zagra Jealo, czyli Wojtek Jarosiński, didżej związany z formacją Niewinni Czarodzieje/Innocent Sorcerers. Z kolei w niedzielę 19 listopada w godzinach 16:00?18:00 odbędzie się quiz z twórczości Zygmunta Miłoszewskiego, który poprowadzi Anna Wysocka z Nowego Klubu Czytelniczego. Wstęp bezpłatny za okazaniem wejściówki. Kontakt do rezerwacji wejściówek: jakzawsze@gwfoksal.pl.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy