Tak prezentują się pierwsze plansze prequela „Sandmana” Neila Gaimana!

29 października 2013

nowy Sandman - plansze
Vertigo ujawniło pierwsze plansze z długo oczekiwanego prequela „Sandmana”, sztandarowej serii komiksowej Neila Gaimana tworzonej w latach 1989-1996.

Po raz pierwszy od dziesięciu lat, kiedy to ukazał się dodatkowy album pt. „Noce nieskończone”, Gaiman powrócił do Krainy Śnienia, aby opowiedzieć, cóż takiego wydarzyło się, że Morfeusz dał się schwytać okultystom w pierwszym tomie Sandmana „Preludia i nokturny”, i dlaczego powracał z daleka, „wyczerpany ponad wszelkie wyobrażenie, i ubrany jak na wojnę”.

Pierwszy z sześciu zeszytów tworzących miniserię „Sandman: Overture” (z ang. „Sandman: Uwertura”) ukaże się na amerykańskim rynku już 30 października. Za rysunki w komiksie odpowiedzialny jest J. H. Williams III, znany m.in. ze współpracy z Alanem Moorem przy serii „Promethea”. Okładki komiksów wykonał nie kto inny, jak Dave McKean, autor wszystkich dotychczasowych okładek serii.

„Sandman” to jedna z nielicznych serii komiksowych, która znalazła się na liście bestsellerów The New York Timesa. Sam Norman Mailer określił ją jako „komiks dla intelektualistów”. Chociaż nie zostało to oficjalnie potwierdzone, należy przypuszczać, że „Sandman: Uwertura” ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont, które opublikowało wszystkie tomy cyklu.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę pierwszego zeszytu autorstwa Dave?a McKeana i pięć pierwszych plansz (w wersji anglojęzycznej) autorstwa J. H. Williamsa III:

nowy Sandman - 1

nowy Sandman - 2

nowy Sandman - 3

nowy Sandman - 4

nowy  Sandman - 5

nowy Sandman - 6

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy