banner ad

Tak będą wyglądali filmowi Hemingway i Gellhorn

15 lutego 2012


W sieci pojawił się krótki filmik z planu produkowanego przez stację HBO filmu ?Hemingway & Gellhorn? opowiadającego o słynnym pisarzu i jego trzeciej żonie.

W rolę Ernesta Hemingwaya wcieli się w filmie Clive Owen, natomiast korespondentkę wojenną Marthę Gellhorn zagra Nicole Kidman. Gellhorn poznała pisarza w barze w jego ukochanym Key West w 1936 roku i pozostała z nim do 1945, kiedy to ? jako jedyna z czterech jego żon ? poprosiła go o rozwód.

Za reżyserię obrazu odpowiada Phil Kaufman (m.in. ?Nieznośna lekkość bytu”), producentem wykonawczym jest znany z ?Rodziny Soprano? James Gandolfini. W obsadzie oprócz Owena i Kidman zobaczymy również m.in. Roberta Duvalla, Tony?ego Shalhouba czy perkusistę Metallici, Larsa Ulricha. Ten ostatni wcieli się w holenderskiego dokumentalistę, Jorisa Ivensa, realizującego słynny dokument ?Ziemia hiszpańska? opowiadający się za hiszpańską republiką w wojnie domowej przeciwko faszystom.

Ernest Hemingway przeżywa ostatnio swój renesans. Obok filmu „O północy w Paryżu” i książki „Madame Hemingway” to już trzeci raz w ciągu roku życie pisarza staje się tematem utworu. Mamy tylko nadzieję, że w nowym filmie HBO, z racji czasu i miejsca w jakim się rozgrywa, pojawi się niesławna bójka Hemingwaya z poetą Wallace’em Stevensem z 1936 roku.

Premiera ?Hemingway & Gellhorn? w USA na kanale HBO zapowiedziana została na maj tego roku. Data emisji obrazu w Polsce nie jest jeszcze znana.

Na zdjęciu załączonym do newsa od lewej: filmowy Ernest Hemingway (Clive Owen), Martha Gellhorn (Nicole Kidman) oraz Joris Ivens (Lars Ulrich). Poniżej możecie zobaczyć krótki filmik z planu:

http://www.youtube.com/watch?v=9_d1x9oIyiM

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy