banner ad

Szachy z Batmanem, Jokerem i innymi postaciami z komiksów DC Comics już w Polsce

21 lutego 2014

szachy-batman
Do sprzedaży w naszym kraju trafiła pierwsza z kolekcji figur szachowych DC Comics, przedstawiających bohaterów znanych z kart komiksów o Batmanie.

Każda z misternie zdobionych figur została wykonana przez mistrzów modelarstwa i zaakceptowana przez nowojorskie biuro DC Comics, a następnie odlana z żywicy metalicznej i ręcznie pomalowana. Drużyna białych ma srebrny, a drużyna czarnych, brązowawy połysk. Bohaterowie zostali przedstawieni w wersji z najnowszych komiksów lub w formie klasycznej.

Kolekcja składa się z 32 figur, które pojawiać się będą w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce co dwa tygodnie. Do każdej figury szachowej ma być dołączony kolorowy magazyn, w którym znajdziemy fragmenty komiksów DC, historie ich powstania oraz wskazówki i rady dotyczące gry w szachy.

Pierwszą figurą, która trafiła do sprzedaży, jest Batman jako Biały Król. Drugi w kolejności ukaże się Czarny Król, czyli największy przeciwnik Batmana – Joker. Później naprzemiennie pojawiać się będą następni bohaterowie z Gotham: Robin (jako Biały Goniec), Pingwin (jako Czarny Skoczek), a także Mr. Freeze, Dwie Twarze, Komisarz Gordon, Catwoman i wielu innych. Pierwsza figura (Batman) sprzedawana jest w promocyjnej cenie 14,90 zł, następna (Joker) kosztuje 19,90 zł. Wszystkie kolejne będzie można nabyć już w regularnej cenie 34,90. Osoby, które zamówią prenumeratę będą mogły rozgrywać partie na szachownicy zaprojektowanej specjalnie dla tej kolekcji. Jest ona ozdobiona oficjalnym logiem Batmana i obramówką stylizowaną na architekturę Gotham.

Na zdjęciu załączonym do newsa możecie zobaczyć, jak będzie się prezentować pełna kolekcja komiksowych szachów DC Comics.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy