Święty Terror – nowy komiks Franka Millera

11 października 2011

Holy-Terror-cover
Ikona komiksu, Frank Miller, wydał pierwszy od kilku lat komiks! „Holy Terror” już przed ukazaniem się wzbudzał kontrowersje, teraz wzbudzi ich jeszcze więcej.

Tematem nowego dzieła Millera jest superbohater walczący z Al-Kaidą. Empire City jest śmiertelnie zagrożone. Tylko The Fixer, były komandos Navy Seal, może uratować miasto i cywilizację, jaką znamy. Aby powstrzymać zbrodnie przeciwko ludzkości, podejmuje desperacką i brutalną walka z armią morderczych fanatyków.

O nowym komiksie twórcy „Sin City” i „300” mówiło się już od pięciu lat. W pierwszym zarysie miał nosić tytuł „Holy Terror, Batman” i opowiadać o walce Człowieka-Nietoperza z Al-Kaidą po ataku terrorystycznym na Gotham City. Wraz z postępem prac Miller doszedł jednak do wniosku, że Mroczny Rycerz mu nie wystarcza. „Chciałem pójść z postacią Batmana tak daleko, na ile zasłużyła. Ale wtedy przestała być Batmanem. Więc zmieniłem bohatera.” – powiedział rysownik. Jego zdaniem nowa postać, Fixed, jest o wiele bardziej przekonująca w „popełnianiu strasznych aktów przemocy na bardzo złych ludziach”.

Zdaniem Millera komiks „ma być przypomnieniem, że jesteśmy w środku długotrwałej wojny” a „wróg przeciwko, któremu występujemy jest groźny, zwodniczy i bezlitosny. I nie chce niczego poza całkowitym zniszczeniem”. Twórca bez pardonu określa swoje dzieło jako „propagandowe”. „Chcę żeby ten komiks wkurzył wiele osób. – dodaje – Jestem gotowy na swoją fatwę”.

120-stronicowa powieść graficzna Millera została wydana pod koniec września przez Legendary Comics, nowo powstały odział wytwórni filmowej Legendary Pictures odpowiedzialnej m.in. za „Incepcję”, „Strażników”, „Sucker Punch” czy nową trylogię o Batmanie. W planach wydawnictwa są już kolejne komiksy – „PulpHope” Paula Popa i „The Tower Chronicles” Matta Wagnera i Simona Bisley’a.

Poniżej możecie obejrzeć trailer promujący komiks:

Prezentujemy również pięć przykładowych plansz z komiksu:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy