Sue Grafton okradziona

8 października 2012


Autorka kryminałów Sue Grafton została okradziona podczas serii włamań, jaka miała miejsce w ostatnim tygodniu w Indian Hills w stanie Kentucky (USA).

„Nawet nie wiedzieliśmy, że tu byli. Spaliśmy w sypialni na górze” ? wyznała zaskoczona pisarka w rozmowie z lokalną stacją telewizyjną „Whas11”. O włamaniu przekonała się schodząc na dół, żeby odłożyć kilka srebrnych sztućców. Zauważyła wtedy, że większość kompletu po prostu zginęła. „Podejrzewam, że oni to przetapiają. Zostawili więc te sztuki, które posiadały elementy przeszkadzające w przetopieniu.”

Przedstawiciel policji w Indian Hills powiedział, że złodzieje używali sprzętu do cięcia szkła i wchodzili do domów przez okna.

Grafton znana jest na całym świecie z serii kryminałów o przygodach prywatnej detektyw Kinsey Millhone. Książki posiadają tytuły oznaczone kolejnymi literami alfabetu. Tym razem autorkę dopadły trzy jej własne tytuły, bo „W jak włamywacz” w zupełnej „C jak ciszy” popełnił „P jak przestępstwo”. Co do włamywacza, może być spokojny, że choćby nawet wpadł w ręce policji, to „S jak stryczek” mu raczej nie grozi.

fot. Paolo G

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy