Stworzono grę komputerową, w której znani pisarze toczą pojedynki niczym w „Mortal Kombat”

31 sierpnia 2022

Niezależna firma producencka Avos wypuściła komputerową grę zręcznościową z gatunku bijatyk, która wyróżnia się literackim motywem. „Write 'n’ Fight” przypomina takie słynne produkcje jak „Mortal Kombat” czy „Street Fighter”, tyle że do pojedynków stają w niej nie wojownicy, lecz światowej sławy pisarze.

„Write 'n’ Fight” to klasyczna dwuwymiarowa bijatyka, jakie popularne były kiedyś na automatach do gier, a później również na komputerach osobistych. Rozgrywka wygląda w ten sposób, że dwie postacie ustawione są do siebie przodem i walczą, aż jeden z przeciwników utraci całe zdrowie. Avos puszcza oko do wielbicieli literatury i w swojej produkcji do bójki zaprzęga znanych pisarzy.

Gracze mają do wyboru piętnastu twórców. Do walki mogą stanąć: William Szekspir, Cao Xueqin, Charles Dickens, Ernest Hemingway, H.P Lovecraft, Alexandre Dumas, Fiodor Dostojewski, Lew Tołstoj, James Joyce, Mark Twain, Erich Maria Remarque, Antoine de Saint-Exupéry, Ryūnosuke Akutagawa, Alessandro Manzoni i niewymieniony z nazwiska „latynoamerykański autor”. Jak zapewnia producent, pojedynki odbywają się w sceneriach inspirowanych dokonaniami pisarzy, takich jak biblioteka, pustynia, zaśnieżony las, cmentarz i zamek.

Rozgrywka daje możliwość nie tylko wyprowadzania typowych w tego typu bijatykach ciosów, ale też używania mocy i atrybutów związanych z biografią bądź dziełami autorów. Poza tym istnieje opcja włączenia „magicznej” scenerii, dzięki której gracz zyskuje na pewien czas status bossa i może pokonać przeciwnika jednym ciosem. Jest też „tryb proroka”, czyli opcja rozgrywki turowej polegającej na tym, że gracze „na ślepo” wprowadzają ciąg komend dla swoich zawodników, nie znając komend wprowadzanych przez przeciwnika. Potem następuje chaotyczna walka, gdy pisarze zadają sobie nawzajem zaprogramowane wcześniej ciosy.

Gra weszła do sprzedaży – po dużych opóźnieniach – z końcem sierpnia na platformie Steam i kosztuje 12,99 dolara. Na razie nie zbiera zbyt przychylnych recenzji, co bierze się głównie z błędów i awarii, które pojawiają się w trakcie uruchamiania. Producenci wyjaśniają, że problemem nie jest kod, a niewłaściwe spakowanie gry podczas wgrywania jej na platformę i obiecują, że wkrótce pojawi się tzw. łatka, która naprawi błędy.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda rozgrywka, to poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Write 'n’ Fight”:

[am]

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: gry, newsy