banner ad

Stephen King zapowiada swoją nową książkę pt. „Joyland”

31 maja 2012


Stephen King zapowiedział publikację kolejnej nowej powieści. „Joyland” zaplanowana jest na czerwiec 2013 roku i początkowo nie będzie dostępna w formie cyfrowej.

„Kiedy dorastałem, jako dzieciak, kochałem książki w miękkich okładkach i z tego powodu wstrzymamy się na pewien czas z publikowaniem tej pozycji w formie ebooka. 'Joyland’ będzie wydana na papierze i wszyscy, którzy będą chcieli ją przeczytać, będą musieli kupić fizyczną książkę” ? wyjaśnił pisarz w oświadczeniu.

„Joyland” rozgrywa się latem 1973 roku w małym miasteczku w północnej Karolinie. Uczeń college’u, Devin Jones, przyjeżdża do lokalnego parku rozrywki podjąć sezonową pracę i staje twarzą w twarz ze spuścizną pozostałą po okrutnym morderstwie i przeznaczeniem umierającego dziecka, co odmieni jego życie na zawsze.

Redaktor naczelny Charles Ardai z wydawnictwa Hard Case Crime nazwał „Joyland” „zapierającą dech w piersiach, piękną i poruszającą serce” książką. Jest to opowieść „o dorastaniu i starzeniu się, i o tych, którzy nie doczekają tego, ponieważ śmierć przychodzi po nich zbyt szybko. Kiedy skończyłem ją czytać, wysłałem liścik: 'Cholera jasna, Steve, sprawiłeś, że się popłakałem'” – wyznał Ardai, którego wydawnictwo opublikowało wcześniej nowelę Kinga „Colorado Kid”.

„Kocham zbrodnię, kocham zagadki i kocham duchy. Ta kombinacja sprawia, że Hard Case Crime jest najlepszym wyborem dla tej książki” ? oświadczył King.

„Joyland” to nie jedyna powieść Kinga zapowiadana na przyszły rok. Autor ma również w planach publikację sequela „Lśnienia”, zatytułowanego „Doctor Sleep”.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy