Starbucks buduje kawiarnię przypominającą bibliotekę

25 października 2012


Firma Nendo zaprojektowała w Tokio pop-up store mający pomóc sieci Starbucks wypromować ich napoje espresso. Espresso Journey to kawiarnia, która wyglądem będzie przypominać bibliotekę.

Na półkach „kawowej” biblioteki w Tokio znajdzie się 9 różnych książek, a każda z nich ma zawierać informacje o innym rodzaju napoju na bazie espresso. Klienci będą zachęcani do przeszukiwania biblioteki, dopóki nie znajdą tego, co chcieliby zamówić. Przy ladzie mogą wymienić książkę na właściwą kawę, zaś obwolutę książki zatrzymać, a następnie używać jej jako okładki na tomy ze swojej biblioteczki. Po wewnętrznej stronie obwoluty znajduje się dodatkowo wymienna wkładka do kubka.

„’Biblioteka’ zaprasza odwiedzających do wybrania napoju espresso w taki sposób, w jaki wybieraliby książkę i pochłonięcia się nim, tak jakby cicho wkraczali do fikcyjnego świata” ? piszą na swojej stronie projektanci. „Książki i kawa są ważnymi elementami codziennego życia, więc stworzyliśmy połączenie pomiędzy ulubionymi książkami i ulubionymi kawami.”

Pop-up store to modne na zachodzie, ale coraz popularniejsze również w Polsce, tymczasowe sklepy mające służyć unikalnym kampaniom promującym produkty firmy. Model ten najczęściej wykorzystują sieci odzieżowe.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy