Stan Lee zostanie bohaterem filmu akcji w konwencji „Kingsman” i starych epizodów Bonda

19 września 2016

stan-lee-film-akcji
Stan Lee, legendarny twórca amerykańskich komiksów superbohaterskich, niejednokrotnie występował już na dużym ekranie, zazwyczaj w rolach epizodycznych. Teraz to o nim ma powstać film.

Autor scenariuszy do takich komiksowych serii jak „X-Men” czy „Fantastyczna Czwórka” pojawiał się gościnnie w filmach o superbohaterach Marvela ? zazwyczaj była to niewielka rólka o humorystycznym charakterze. Teraz okazuje się, że wytwórnia FOX, odpowiedzialna zresztą za kinowe adaptacje wspomnianych serii, nabyła prawa do realizacji filmu częściowo opartego na życiu amerykańskiego twórcy.

Całość zapowiada się jednak bardzo nietypowo, a to dlatego, że historia ma być utrzymana w stylistyce retro (akcja będzie się rozgrywać w latach 70.) i bardziej niż na wątkach biograficznych, skupi się na akcji i szalonych przygodach. Mówi się, że zaproponowana konwencja ma być bliska tej, którą znamy z komiksowego filmu „Kingsman: Tajne służby” oraz epizodów bondowskiego cyklu z Rogerem Moorem w roli głównej.

Warto zaznaczyć, że to właśnie w latach 70. Stan Lee przeprowadził się do Hollywood, gdzie chciał urzeczywistnić marzenia o przeniesieniu swoich superbohaterów na wielki ekran.

Producentami filmu zostali Marty Bowen oraz Wyck Godfrey, odpowiedzialni za realizacje filmów „Zmierzch”, „Więzień labiryntu” oraz „Power Rangers”.

Urodzony w 1922 roku Stan Lee to żyjąca legenda popkultury i komiksowej branży. Odznaczony został przez prezydenta USA Narodowym Medalem Sztuki. Na przestrzeni wielu dekad był odpowiedzialny ? jako scenarzysta, ale również okazjonalnie rysownik ? za rozwój takich serii, jak „Daredevil”, „X-Men”, „Hulk”, „Iron Man”. Wspólnie ze Stevenem Ditko oraz Jackiem Kirbym w 1962 stworzył postać ?Spidermana?. W 2015 roku ukazały się wspomnienia Stana Lee, oczywiście w formie komiksu.

[mw]
fot. Phillip Guyton

Tematy: , ,

Kategoria: newsy