Sprzedaż książek Remigiusza Mroza przekroczyła pułap 10 milionów egzemplarzy

13 maja 2024

Autor kryminałów i thrillerów Remigiusz Mróz ma powody do świętowania. Jak poinformował w mediach społecznościowych, sprzedaż jego książek przekroczyła właśnie pułap 10 milionów egzemplarzy.

„Wciąż trochę trudno mi w to uwierzyć, ale podobno matematyka w przeciwieństwie do nauk humanistycznych nie posiadła jeszcze zdolności konfabulowania. (Wszystko przed nią)” – napisał Mróz. „Nie jestem sobie nawet w stanie wyobrazić, jak wygląda tyle książek. A niegdyś nie byłem w stanie wyobrazić sobie, jakie to uczucie, kiedy na półce w księgarni stanie choćby jedna moja powieść” – dodał.

Pisarz podkreślił, że tak wysoką sprzedaż osiągnął „w kraju, w którym rzekomo przecież miał nikt nie czytać”, co dowodzi, że Polacy czytają i to dużo. „Widać to nie tylko w tym wyniku, ale także na targach książki, spotkaniach autorskich, w komunikacji miejskiej, na plażach, w parkach… właściwie wszędzie, gdzie da się książkę zabrać” – skomentował.

W przekroczeniu 10 milionów sprzedanych egzemplarzy pomogły z pewnością dwa czynniki. Po pierwsze popularność – przypomnijmy, że Remigiusz Mróz piąty rok z rzędu znalazł się na pierwszym miejscu wśród najpoczytniejszych autorów według liczby czytelników w raporcie Biblioteki Narodowej; wyprzedził tym samym Henryka Sienkiewicza, Stephena Kinga, Agathę Christie czy J.K. Rowling. Po drugie – nie bez znaczenia jest pisarska płodność autora, który wydaje rokrocznie po kilka książek, a zważywszy na fakt, że każda z nich osiąga status bestsellera i wysoki nakład, zdobycie 10-milionowego pułapu znalazło się w zasięgu możliwości. Przed Remigiuszem Mrozem jeszcze wiele lat pisania, więc niewykluczone, że to dopiero pierwszy krok na drodze do bicia kolejnych rekordów.

„Towarzyszy mi ogromne wzruszenie – i jeszcze większa wdzięczność. Dla współpracowników, których spotkałem na swojej wydawniczej drodze, dla bliskich, którzy mnie wspierali, ale przede wszystkim dla Was. Za towarzyszenie w rozlicznych przygodach literackich, za wspólne budowanie światów, których fundamentem były li tylko symbole na papierze, a w końcu za to, że wybierając którąś z moich książek, doprowadziliście do sytuacji w Polsce absolutnie bez precedensu” – napisał Mróz, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

[am]
fot. Olga Majrowska

Tematy: , ,

Kategoria: newsy