Spadkobiercy Kurta Vonneguta chcą zarabiać na fanfikcji

1 sierpnia 2013

Vonnegut i fanfikcja
Amazon nabył licencję, która ma pozwolić pisarzom publikować i sprzedawać poprzez Kindle fanfikcję osadzoną w twórczości Kurta Vonneguta. Usługa ma zostać uruchomiona już w sierpniu.

Donald C. Farber, zarządzający majątkiem Vonneguta, powiedział, że taki krok jest „naturalnym rozszerzeniem spuścizny pisarza i świadectwem niesłabnącej popularności jego bohaterów i opowieści”, co dosłownie oznacza po prostu chęć zwiększenia zysków z twórczości autora „Rzeźni numer pięć”. Działająca od dwóch miesięcy platforma Amazona umożliwia bowiem zarobek zarówno autorom pierwowzorów, jak i tym, którzy będą chcieli opisać dalsze losy bohaterów, własne interpretacje znanych już wydarzeń lub rozwijać wątki poboczne nieopowiedziane szczegółowo w oryginalnych dziełach objętych prawami autorskimi.

Teraz więc czytelnicy na całym świecie, oprócz wariacji na temat bohaterów i bohaterek „Plotkary” Cecily von Ziegesar czy „Pamiętników wampirów” L. J. Smith, będą mogli poznać między innymi? „nowe przygody” Billy?ego Pilgrima.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy