Słynny Jedi komiksowym konsultantem

19 października 2011

Mark_Hamill
Mark Hamill, niezapomniany Luke Skywalker, zostanie kreatywnym konsultantem wydawanej przez Marvel serii komiksowej ?New-Gen?.

Hamill będzie doradzał przy adaptacjach komiksu, w tym przy powstającym filmie. Oficjalny news o rozpoczęciu współpracy podali w czwartek twórcy serii (J.M. Matonti, Chris Matonti i Julia Coppola) podczas New York Comic-Con. Aktor ?zadebiutuje? słowem wstępnym do tomu „New-Gen: Volume One”. We wprowadzeniu ma podzielić się swoimi przemyśleniami nad serią, nazywaną ?komiksem następnej generacji?.

„New-Gen” to cykl komiksowy o superbohaterach wydawany od 2008 roku. Skupia się na wojnie między dwoma naukowcami pochodzącymi z innego wymiaru, która toczy się na Ziemi. Komiks porusza takie tematy jak nanotechnologia, konsekwencje posiadania nadludzkich zdolności, obsesja władzy i oczywiście odwieczna walka dobra ze złem.

Na bazie „New-Gen” ma powstać wkrótce film kinowy, a w jego produkcję włączyły się m.in. takie nazwiska jak producent Maurice Neufed (Polowanie na Czerwony Październik) , David Tatersal (reżyser zdjęć i operator kamery w Gwiezdne Wojny I, II i III), Jeffrey A. Okun (kierownik efektów specjalnych w Dzień, w którym zatrzymała się ziemia), John H. Staker (kierownik produkcji The Punisher).

fot. Rob Chandler/Flickr/Wikimedia

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy