Siódma powieść o Cormoranie Strike’u zapowiedziana na wrzesień. Co wiemy o książce?

27 kwietnia 2023

J.K. Rowling poinformowała, że siódma powieść z zapowiadanego na dziesięć tomów cyklu o Cormoranie Strike’u, który autorka publikuje pod pseudonimem Robert Galbraith, ukaże się na rynku anglojęzycznym we wrześniu. Książka będzie nosić tytuł „The running grave” i ma liczyć 912 stron.

Fabuła powieści trzymana jest na razie w tajemnicy. Rowling, jak to ma w zwyczaju, od jakiegoś czasu dzieli się na Twitterze ze swoimi czytelnikami tropami, które rzucają nieco światła na temat tego, co znajdziemy w siódmym tomie. Pisarka kilkukrotnie umieszczała na grafice w tle zdjęcia budynków i miejsc w hrabstwie Norfolk, m.in. mola Cromer Pier w mieście Cromer czy kościoła św. Jana Chrzciciela w pobliskim Aylmerton. Ktoś nawet widział ją w Cromer Museum, gdzie kupowała książki o Cromer i dialekcie z Norfolk.

Fani serii z pewnością pamiętają, że matka Strike’a, Leda, zabrała Cormorana i jego młodszą siostrę Lucy, aby zamieszkali w komunie w Norfolk, co bohater określa najgorszym doświadczeniem w jego młodym życiu. Czy w „The running grave” dowiemy się wreszcie czegoś więcej na temat tamtego okresu? To jedynie domysły. Na początku miesiąca autorka jednak przyznała, że jej bohater zasiądzie w jednej z ław wspomnianego kościoła w Aylmerton.

Rowling zapowiedziała, że w siódmym tomie Strike rzuci wreszcie palenie. Terapię ktoś mu zasugeruje i nie będzie to Robin. Poznamy też wreszcie Prudence Donleavy, przyrodnią siostrę Strike’a. Kilka ważnych momentów w książce będzie miała też Patricia. Ponadto pisarka ujawniła, że wszystkie motta w książce pochodzić będą z „Księgi Przemian”.

O pracy nad siódmym tomem Rowling po raz pierwszy napisała w kwietniu 2022 roku, na cztery miesiące przed wydaniem szóstej książki w cyklu, zatytułowanej „Serce jak smoła”. Zakończenie prac obwieściła 17 lutego 2023 roku.

Ten rok będzie szczególny dla Cormorana Strike’a, ponieważ w kwietniu minęło 10 lat od premiery pierwszego tomu serii, „Wołania Kukułki”. „Wspaniale było doświadczyć ogromnego sukcesu książek Roberta Galbraitha w ciągu minionych dziesięciu lat i zaszczytem było je opublikować. Osiągając ponad 11 milionów sprzedanych egzemplarzy w języku angielskim, historia Strike’a i Robin poruszyła wyobraźnię czytelników i, podobnie jak wiele innych osób, nie mogę się doczekać, aby przekonać się, co spotka ich w ostatnich czterech książkach w serii” – powiedział David Shelley, dyrektor naczelny grupy Hachette UK.

[am]
fot. kadr z piątego sezonu serialu „Cormoran Strike”

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy