Simon Beckett odsuwa na bok Davida Huntera i zapowiada nową serię

18 marca 2020


Simon Beckett zasłynął wydaną w 2006 roku powieścią „Chemia śmierci”, w której po raz pierwszy pojawił się antropolog sądowy David Hunter. Bohater wystąpił potem w prawie wszystkich kolejnych książkach brytyjskiego pisarza. Teraz Beckett odsuwa go na bok i zapowiada nową serię z inną postacią.

Głównym bohaterem powieści „The Lost”, która ma zapoczątkować nowy cykl kryminalny, będzie Jonah Colley, oficer służb interwencyjnych. Dziesięć lat temu porwano mu młodego syna, co zakończyło jego karierę detektywa w policji i prawie doprowadziło do upadku. Prośba o pomoc od dawnego przyjaciela sprawia, że Jonah trafia na miejsce rzezi i brutalnego ataku, z którego jako jedyny wychodzi cało. Zwolniony ze służby i uważany za podejrzanego Colley zaczyna drążyć sprawę. Zdobyte informacje powodują, że budzą się w nim wątpliwości na temat wszystkiego, co ? jak sądził ? wiedział, i zmuszają go do zakwestionowania tego, co naprawdę wydarzyło się przed laty.

„Po sześciu powieściach z antropologiem kryminalistycznym Davidem Hunterem poczułem, że nadszedł czas, aby stworzyć inną postać, która pozwoli mi poszerzyć zakres i zasięg moich historii. Chociaż Colley może czuć się pewniej na podłych ulicach niż w kostnicy, jest nie mniej skomplikowany niż jego poprzednik i nie mogę się już doczekać, aby dać mu równie porządny wycisk” ? powiedział Simon Beckett.

Światowa premiera „The Lost”, czyli pierwszej powieści z nowym bohaterem, zapowiedziana jest na lipiec 2021 roku. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Trapeze. Fani postaci Davida Huntera też mają na co wyczekiwać. Seria thrillerów z popularnym antropologiem ma zostać przeniesiona na ekran telewizyjny przez Cuba Pictures i BBC.

[am]
źródło: The Bookseller

Tematy: , ,

Kategoria: newsy