„Show Pieces” – Alan Moore realizuje projekt filmowy

22 czerwca 2012


Alan Moore oraz niezależny reżyser Mitch Jenkins realizują wspólnie serię krótkich okultystycznych filmów. Inspirowane noirem obrazy będą pierwszymi dziełami napisanymi przez Moore’a specjalnie z myślą o ekranie.

Pierwszy z filmów, zatytułowany „Act of Faith” („Akt wiary”), został niedawno nakręcony w Londynie. Występuje w nim, znana z serialu „Sherlock” czy kinowego horroru „Zgromadzenie”, Siobhan Hewlett. Zdjęcia do drugiego filmu, zatytułowanego „Jimmy?s End” („Koniec Jimmy?ego”), będą kręcone w rodzinnym mieście Moore?a, w Northampton, pod koniec tego lata.

Projekt, pierwotnie pomyślany jako pojedynczy dziesięciominutowy film krótkometrażowy, ewoluował w wielowarstwową, wieloodcinkową opowieść stworzoną przez Moore’a i powołaną do życia przez Jenkinsa. Roboczy tytuł dla całego cyklu to „Show Pieces”.

Pierwsze dwa odcinki będą miały swoją premierę w październiku 2012 podczas imprezy zorganizowanej przez „The Creators Project” w Nowym Jorku. Później filmy mają zostać umieszczone w Internecie, odkrywając ? jak zapewnia producent ? zupełnie nowe oblicze komiksowego geniusza.

Fot. Alana Moore’a: Joel Meadows

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy