Sherlock Holmes i doktor Watson w nowej kampanii reklamowej OLX

18 listopada 2022

Klasyczni bohaterowie stworzeni przez Arthura Conana Doyle’a pojawili się w nowej kampanii reklamowej serwisu ogłoszeniowego OLX. Sherlock Holmes i doktor Watson mają w zrealizowanych filmikach humorystycznych ostrzegać, przypominać i tłumaczyć, jak nie dać się oszukać w sieci.

Seria krótkich filmów w zabawny sposób gra z wizerunkiem postaci stworzonych przez Arthura Conana Doyle’a. Jacek Borusiński z Mumio wciela się w cokolwiek średnio błyskotliwego Sherlocka, natomiast Sebastian Stankiewicz partneruje mu w roli Watsona i w tej wersji słynnego duetu to raczej on nosi głowę na karku. Ich detektywistyczne biuro odwiedzają współcześni bohaterowie padający ofiarą internetowych łotrów.

„Bezpieczeństwo naszych użytkowników jest dla nas niezwykle ważne, dlatego regularnie wracamy do tego tematu w kolejnych kampaniach wideo. To już nasza piąta aktywacja poświęcona tej tematyce, a jednocześnie swego rodzaju powrót do korzeni, ponieważ OLX.pl, na bardzo wczesnym etapie swojego istnienia, dostępny był pod adresem Szerlok.pl” – mówi Michał Wiśniewski z OLX.

Za kreację kampanii odpowiada agencja PZL. „Kradzieże tożsamości, wyłudzanie danych czy phishing to obrzydliwe przestępstwa. Jesteśmy w PZL przekonani, że poruszanie tych tematów śmiertelnie poważnie mogłoby podziałać na odbiorców wręcz odpychająco. Jak więc podać treść ostrzeżeń bez oceniania i dydaktyzmu? Zdecydowaliśmy się na komediową formę, mając nadzieję, że tak podane treści dotrą do odbiorców i zapobiegną w jakiejś mierze szerzeniu się e-zła” – mówi Sławomir Szczęśniak z PZL, współautor koncepcji kreatywnej.

Produkcję klipów powierzono firmie Lucky Luciano Pictures. W ramach kampanii powstały cztery spoty, każdy poświęcony innemu oszustwu w sieci. Dwa z nich zostały już udostępnione w sieci. Kampania jest dostępna w mediach społecznościowych marki OLX.

[md]
fot. Gruba OLX

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy