„Sex” Madonny najbardziej poszukiwaną książką roku

6 września 2011


Serwis BookFinder.com przygotował coroczny zestaw najbardziej poszukiwanych w USA książek, których nakład jest wyczerpany. Na pierwszym miejscu znalazł się słynny „Sex” Madonny.

Książka, wydana w 1992 jako uzupełnienie płyty „Erotica” wywołała niemały skandal. Kilka organizacji próbowało ją zbojkotować, księgarze nie chcieli jej w swoich sklepach. „Sex” był połączeniem albumu fotograficznego z wypowiedziami wokalistki na temat jej życia intymnego oraz fantazji erotycznych. Na zdjęciach Madonna pręży nagie ciało między innymi w towarzystwie Vanilli Ice, Naomi Campbell, Isabelli Rossellini czy gwiazdora gejowskiego porno – Joey Stefana.

Do albumu dołączono płytę kompaktową oraz komiks. Całość zapakowano w foliowe etui, które miało przypominać wyglądem zapakowaną prezerwatywę. W ciągu trzech dni sprzedano cały pierwszy nakład – 1,5 miliona egzemplarzy. Na życzenie Madonny książka od lat nie jest wznawiane a sprzedawane na serwisach aukcyjnych egzemplarze osiągają cenę 200 i więcej dolarów.

Oto okładka oraz kilka wybranych stron z książki:

Na drugim miejscu listy Bookfindera znalazła się autorka romansów Nora Roberts z książką „Promise Me Tomorrow” („Obiecaj mi jutro”). Jest to pierwsza mainstreamowa powieść autorki, niewydana w serii tanich romansideł wydawnictwa Sillhoutte (ówczesny konkurent Harlequina). „Promise Me Tomorrow” opowiada o romansie pani architekt z kobieciarzem a jednocześnie udziałowcem w firmie, która ją zatrudniła. Pisarka, niezadowolona z powieści do dzisiaj nie zgadza się na jej wznawianie.

Trzecie miejsce należy do Stephena Kinga i powieści „Rage”. Wydana w 1977 pod pseudonimem Richard Bachman opowiada o chłopaku, który zastrzeliwszy dwie nauczycielki przetrzymuje pod bronią 24 uczniów. Opowiada im o ważnych aspektach życia i doprowadza do sytuacji gdy większość z nich wyznaje pozostałym swe „brudne sekrety”. Po masakrach z użyciem broni, jakie miały miejsce w amerykańskich szkołach w drugiej połowie lat 90., gdy policja zaczęła znajdywać u napastników egzemplarze książki, King podjął decyzję o wstrzymaniu publikacji książki. Zgodnie z jego wolą pozycja ta nie ma być już wznawiana.

Poniżej lista 10 najbardziej poszukiwanych książek według BookFinder.com:

1. Madonna „Sex”
2. Nora Roberts „Promise Me Tomorrow”
3. Stephen King (jako Richard Bachman) „Rage”
4. Stephen King „My Pretty Pony”
5. Ray Garton „In A Dark Place: The Story Of A True Haunting”
6. Luigi Serafini „Codex Seraphinianus”
7. Johnny Cash „Man In Black”
8. Norman Mailer „Marilyn: A Biography”
9. H.Henry Thomas „Arithmetic Progress Papers”
10. Kyle Onstott „Mandingo”

Z kompletną setką można zapoznać się tutaj.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: newsy