Seria „Dziennik cwaniaczka” przekroczy w listopadzie nakład 150 milionów egzemplarzy

11 października 2014

dziennik-cwaniaczka-150-mln
4 listopada, wraz z ukazaniem się w Stanach dziewiątego tomu ?Dziennika cwaniaczka?, kultowa seria książek dla dzieci autorstwa Jeffa Kinneya przekroczy nakład 150 milionów egzemplarzy.

„Jest dla nas jasne, że miliony dzieci stało się czytelnikami książek dzięki serii ?Dziennik cwaniaczka?” ? powiedział Michael Jacobs, prezes i dyrektor generalny wydawnictwa Abrams, dodając, że jest bardzo podekscytowany, że może wydawać jeden z największych bestsellerów w historii literatury.

Bohaterem cyklu „Dziennik cwaniaczka” jest 13-letni Greg Heffley, rzucony przez los do gimnazjum, gdzie chuderlawe słabeusze dzielą korytarze z dzieciakami, które są wyższe, wredniejsze i już się golą. Zmagania ze szkolną rzeczywistością chłopiec opisuje w prowadzonym przez siebie dzienniku.

Początkowo Kinney publikował „Dziennik cwaniaczka” pod postacią wpisów umieszczanych codziennie na stronie internetowej FunBrain.com. Wpisy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Do 2007 roku odnotowano 20 milionów odsłon, co zmotywowało autora do wydania „Dziennika…” w formie drukowanej. Do tej pory ukazało się osiem tomów. Dziewiąty zapowiedziano na 4 listopada. Pierwszy nakład książki będzie wynosił 5,5 miliona egzemplarzy.

Do przekroczenia magicznego progu 150 milionów egzemplarzy przyczyniło się również polskie wydawnictwo Nasza Księgarnia, które regularnie publikuje wszystkie tomy serii.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy