Sędziwa Brazylijka przez pomyłkę, zamiast do św. Antoniego, modliła się do Elronda, króla elfów z „Władcy Pierścieni”

9 stycznia 2017


Czy można pomylić świętego z… fikcyjną postacią ze świata fantasy? Okazuje się, że tak. Taka niecodzienna sytuacja miała miejsce w pewnej brazylijskiej rodzinie. Gabriela Brand?o, kosmetyczka z Florianópolis, dokonała dosyć osobliwego odkrycia. 82-letnia babcia jej męża nie zdawała sobie bowiem sprawy, iż figurka, do której wznosiła modły, nie jest tak naprawdę wizerunkiem świętego Antoniego Padewskiego, lecz… Elrondem, królem elfów z „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena.

„Każdego dnia prababcia mojej córki modli się do tej figurki św. Antoniego” – napisała na Facebooku Gabriela Brand?o. „Jednak przypatrując się jej nieco dokładniej…” ? dodała we wpisie, załączając zdjęcie rzeczonej figurki. Widzimy na nim podobiznę Elronda o fizjonomii zbliżonej do Hugo Weavinga, aktora, który wcielił się w króla elfów w ekranizacji słynnego dzieła Tolkiena w reżyserii Petera Jacksona.

Jak się okazało, starsza wiekiem Brazylijka myślała, że używa figurki świętego Antoniego Padewskiego, portugalskiego teologa, franciszkanina, świętego Kościoła katolickiego, patrona ubogich, podróżnych, zagubionych ludzi i rzeczy. Tymczasem w jej posiadaniu znajdowała się podobizna króla Elronda, pana siedziby Rivendell, powiernika Vilyi (jednego z pierścieni elfów), wojownika, który brał czynny udział w ostatnim przymierzu elfów i ludzi w wojnie przeciwko Sauronowi, opisanej na kartach dzieła Tolkiena.

Nie wiadomo, w jakich okolicznościach wiekowa Brazylijka weszła w posiadanie figurki. Czy znalazła ją gdzieś, na przykład wśród zabawek dziecięcych, i opacznie wzięła za wizerunek świętego, czy może ktoś jej ów przedmiot wręczył, licząc, że starsza pani nie zauważy różnicy? Gabriela Brand?o określiła całe wydarzenie „najzabawniejszym odkryciem 2016 roku”. Poinformowała też internautów, że seniorka rodu otrzymała już wyjaśnienie tej humorystycznej pomyłki, choć na początku nie mogła do końca zrozumieć, skąd wzięło się zamieszanie. Według zapewnień Brand?o babcia ma już figurkę prawdziwego świętego Antoniego Padewskiego.

[mw]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy