banner ad

Scenarzystka filmu „Diabeł ubiera się u Prady” zapowiada komiks będący uwspółcześnioną wersją „Dziwnych losów Jane Eyre”

27 lutego 2017


Literacka twórczość sióstr Brontë ? a także ich życie, o czym informowaliśmy przy okazji premiery filmu telewizyjnego stacji BBC ? stanowi nieustanną inspirację do tworzenia zupełnie nowych dzieł. Jednym z nich jest bardzo nietypowa, komiksowa adaptacja powieści „Dziwne losy Jane Eyre” Charlotte Brontë, której premierę zapowiedziano na jesień tego roku.

Za projekt odpowiedzialna jest Aline Brosh McKenna, pochodząca z Francji amerykańska scenarzystka filmowa (znana choćby z ekranizacji powieści „Diabeł ubiera się u Prady” czy produkcji „Kupiliśmy zoo”), która znalazła pomysł na atrakcyjną reinterpretację losów Jane Eyre. McKenna chce bowiem stworzyć powieść graficzną, której akcja rozgrywać się będzie we współczesnych czasach.

Wiemy, że bohaterką powieści graficznej „Jane” zostanie młoda dziewczyna z rybackiej wioski, która chce przenieść się do Nowego Jorku, aby rozpocząć studia na wymarzonej uczelni artystycznej. Jej plany udało się zrealizować szybciej, niż mogła początkowo przypuszczać, jednak żeby utrzymać się w amerykańskiej metropolii, Jane musi nająć się do pracy w charakterze niańki. W ten sposób poznaje tajemniczego pana Rochestera i jego córkę Adele, nad którą ma sprawować opiekę. Właśnie to spotkanie na dobre odmieni życie bohaterki.

„Jestem niezmiernie podekscytowana tym, że ludzie będą mieli okazję zapoznać się z zupełnie nowym spojrzeniem na tą klasyczną historię” ? oznajmiła McKenna. „Nasza Jane to dziewczyna zmagająca się z wieloma współczesnymi problemami, jednak w dalszym ciągu znaleźć można w niej tak charakterystyczne cechy Jane Eyre, jak dobroć i niezachwiana moralność. Przenieśliśmy tę historię w zupełnie nowe rejony, jednak zachowaliśmy tajemnicę, romans i pragnienie, a więc elementy, które sprawiają, że ta opowieść od lat jest tak żywa”.

Autorem ilustracji do „Jane” został Ramon K. Perez, artysta znany również w Polsce za sprawą „Piaskowej opowieści” – komiksowej adaptacji niezrealizowanego nigdy filmowego scenariusza Jima Hensona oraz Jerry?ego Juhla. Na koncie Pereza znajdują się ponadto tytuły z katalogu Marvela, jak choćby zeszyty z serii poświęconych Kapitanowi Ameryce, Spider-Manowi czy drużynie Avengers.

Komiks ukaże się w Stanach Zjednoczonych nakładem BOOM!Studios. Poniżej możecie zobaczyć pierwszą ilustrację przedstawiającą bohaterkę:

[mw]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy