Sarah Jessica Parker poprowadzi własną linię wydawniczą. Będzie wyszukiwać młode literackie talenty

14 października 2016

sarah-jessica-parker-wydawnictwo
Sarah Jessica Parker, znana powszechnie z roli Carrie Bradshaw w serialu „Seks w Wielkim Mieście”, będzie prowadzić własną linię wydawniczą. Hollywoodzka aktorka chce skupić się na wynajdywaniu młodych literackich talentów i pomaganiu im w rozwijaniu kariery.

Rola Sary Jessiki Parker nie sprowadzi się jedynie do firmowania swoim nazwiskiem książek, które przypadną jej do gustu. Aktorka będzie pełnić funkcję dyrektora ds. wydawniczych osobnego imprintu i ma zaangażować się w każdy etap doprowadzenia książki do druku: od wyszukiwania ciekawych powieści, poprzez ich redakcję, aż do projektowania okładek i udziału w działaniach promocyjnych. W tym ostatnim z pewnością pomocna okaże się rozpoznawalność hollywoodzkiej gwiazdy.

„Jako odwieczna miłośniczka książek, ktoś, kto ceni i podziwia umiejętności i talent oryginalnych i wpływowych twórców opowieści, uznaję za wielki przywilej, że zostałam zaproszona do książkowego świata i biznesu” ? napisała w oświadczeniu Sarah Jessica Parker. „Z niecierpliwością oczekuję, gdy będę mogła zaoferować czytelnikom typ książek, które zainspirowały moje odwieczne oddanie dla słowa pisanego”.

Przedsięwzięcie realizowane będzie we współpracy z oficyną Hogarth Press, którą w 1917 roku założyli Virginia i Leonard Woolf. Aktorce spodobała się domowa atmosfera panująca w wydawnictwie. „Z uwagi na to, że Virginia i Leonard drukowali książki we własnym domu i publikowali dzieła swych przyjaciół, przekazywali światu dokładnie takie historie, jakie chcieli przekazać. Kocham panującą tu ideę wspólnoty i to, że historia związana z założeniem oficyny jest osobista. Nie było w tym żadnego wyrachowania” ? mówi Parker.

Miłość do literatury zaszczepili u aktorki rodzice. Ojciec Parker był poetą i dziennikarzem, z kolei matka uchodziła za nałogową czytelniczkę, która nie wypuściła dzieci do szkoły bez uprzedniego wepchnięcia im do plecaka książki, zazwyczaj wypożyczonej z biblioteki.

Przewiduje się, że pierwsza powieść wydana pod szyldem SJP for Hogarth ukaże się w 2018 roku. Aktualnie Sahar Jessica Parker przekopuje się przez kilkadziesiąt manuskryptów, spośród których wybierze od trzech do czterech tytułów (taka też ilość będzie ukazywała się co roku). Pewne wyobrażenie o powieściach, jakie mogą zainteresować aktorkę, daje wgląd w jej czytelnicze upodobania. Na swoim profilu na Instagramie polecała ostatnio fanom dokonania Eimeara McBride’a, Donny Tartt i Lionel Shriver.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy