banner ad

Sapkowski zapowiedział nowego Wiedźmina

29 stycznia 2012


Jeden z najpopularniejszych autorów fantastyki, Andrzej Sapkowski, zapowiedział powrót najpopularniejszego swojego bohatera ? Wiedźmina Geralta.

W piątek na antenie Radia Gdańsk Beata Szewczyk rozmawiała telefonicznie z pisarzem na temat sposobu jego pracy nad książką. Na sam koniec dziennikarka zapytała, czy Geralt ma szansę na powrót w nowej powieści, na co usłyszała odpowiedź Sapkowskiego: ?Jak najbardziej. I co więcej: myślę, że niedługo, tak do roku, dwóch?.

Odpowiedź pisarza jest o tyle zaskakująca, że wcześniej w wywiadach podkreślał, że temat wiedźmiński uważa za zamknięty. Być może na zmianę decyzji wpłynęło złe przyjęcie ? zarówno przez fanów jak i przez krytyków ? ostatniej powieści Sapkowskiego ?Żmija?.

Saga o wiedźminie Geralcie to najpopularniejszy polski cykl fantasty. Do tej pory w samej Polsce sprzedało się ponad milion egzemplarzy. Książki były tłumaczone na kilkanaście języków, w tym angielski, niemiecki, rosyjski i hiszpański. Cykl doczekał się również adaptacji komiksowej, filmu pełnometrażowego, serialu telewizyjnego, gry fabularnej, karcianej oraz dwóch gier komputerowych.

Cały wywiad w Radiu Gdańsk do odsłuchania tutaj.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy