Samuel Beckett bohaterem serialu policyjnego z lat 70.? Zobacz fikcyjny zwiastun

18 lutego 2015

fikcyjny-serial-beckett
Irlandzki noblista Samuel Beckett miał wiele twarzy: wybitny dramaturg, tłumacz, członek francuskiego ruchu oporu, społecznik walczący o prawa obywatelskie. Może więc równie dobrze sprawdziłby się w roli odważnego detektywa policji walczącego z przestępcami na ulicach miast?

Danny Thompson, współzałożyciel Teatru Oobleck z Chicago, który zasłynął m.in. wystawianiem nieistniejących sztuk Becketta, postanowił obsadzić autora ?Czekając na Godota? w kolejnej nieprawdziwej roli i przekonać się, czy nadawałby się na bohatera jednego z seriali policyjnych, jakie królowały w latach 70. na ekranach telewizorów.

Wykorzystując znany motyw z czołówki „Ulic San Francisco” oraz archiwalne materiały filmowe, Thompson stworzył zwiastun wyimaginowanego serialu „Beckett”, w którym tytułową rolę zagrał nie kto inny, jak Samuel Beckett. Irlandzkiemu dramaturgowi towarzyszy pomysłowo dobrana plejada drugoplanowych postaci: kultowy wrestler i aktor André the Gigant jako Mały Bim, Jean-Paul Sartre jako Zezowaty Molloy i Jean Cocteau jako Huggy Bear (nawiązanie do czarnoskórego informatora policji i modnisia z serialu „Starsky i Hutch”).

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun nieistniejącego serialu policyjnego „Beckett” i żałować, że taka produkcja nie leży gdzieś w archiwach, czekając na ujawnienie:

[am]
źródło: OpenCulture

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy