banner ad

Samopublikujący autor sprzedał ćwierć miliona ebooków

12 lutego 2012


Kerry Wilkinson swoją debiutancką powieść kryminalną zaczynał pisać 11 miesięcy temu. Teraz ma na koncie trzy książki i prowadzi w rankingu Kindle?a z ponad 250 tysiącami ebooków sprzedanych w ciągu sześciu miesięcy.

„Rok temu o tej porze nawet nie zaczynałem pisania” – mówi Wilkinosn, na co dzień dziennikarz sportowy z Lancashire. „Teraz sprzedaję więcej niż pisarze, których czytałem dorastając.”

Wilkinson nie spodziewał się takiego sukcesu. „Napisałem powieść dla siebie i nie myślałem wcale o publikowaniu” – opowiada. „Napisałem ją tylko, żeby zobaczyć, czy potrafię.”

Pierwsza powieść nosiła tytuł ?Locked In? i zapoczątkowała cykl o pani detektyw Jessice Daniel. Wilkinson nie ma agenta ani nie stoi za nim wydawnicza machina. Jego książki ukazały się w Amazonie na zasadach umowy self-publishingowej (tzw. samopublikowanie). Pierwszy tom pisarz sprzedawał za 98 pensów, następne są już nieco droższe. Chociaż za „Locked In” autor dostaje zaledwie 30 pensów, do tej pory zarobił na niej 50 tysięcy funtów. „Chyba trafiłem na niszę w rynku” – ocenia swój sukces. Zgodnie z umową, wkrótce powinien otrzymać procent od sprzedaży kolejnych tomów.

Jak sam zapowiedział, w tym roku powinny ukazać się dwa następne tomy serii.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy