banner ad

Samopublikujący autor Kerry Wilkinson podpisał umowę na 6 książek

2 marca 2012


Kerry Wilkinson, pisarz, który opublikował trzy książki na zasadach self-publishingu zajmując pierwsze miejsce w brytyjskim rankingu Amazon Kindle’a, podpisał umowę na sześć książek z wydawnictwem Pan MacMillan.

O 31-letnim Wilkinsonie zrobiło się głośno kilka tygodni temu, gdy okazało się, że publikując samemu w formie ebooków trzy kryminalne powieści o detektyw Jessice Daniel sprzedał ponad ćwierć miliona egzemplarzy swoich książek. Autorem szybko zainteresowali się wydawcy. Wilkinson podpisał umowę z Pan MacMillan, co zagwarantuje mu pojawienie się na rynku w tej samej lidzie co największe sławy literatury popularnej.

Transakcja obejmuje wznowienie w tradycyjnej formie wszystkich trzech powieści, które pisarz opublikował wcześniej w formie ebooków oraz wydanie we wszystkich formatach kolejnych trzech tomów o przygodach Jessicy Daniel.

„Tego typu sześcioksiążkowa umowa dla nic nie znaczącej osoby jak ja to wydarzenie absolutnie bez precedensu w świecie wydawniczym” ? wyznał uradowany Wilkinson.

Najbliższe miesiące autor spędzi na promocji wznowień oraz pisaniu kolejnej, czwartej książki, która ma ukazać się w lutym 2013 roku. Jest spora szansa, że do tego czasu któraś z powieści Wilkinsona, dzięki profesjonalnej umowie wydawniczej, trafi również do naszego kraju.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy