Rowling wydaje trzy nowe e-booki ze świata Harry’ego Pottera

17 sierpnia 2016

trzy-ebooki-harryego
J.K. Rowling wie, jak spieniężyć treści, które opublikowała za darmo na swojej stronie. We wrześniu w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii ukażą się trzy nowe e-booki z opowieściami osadzonymi w świecie Harry’ego Pottera. Publikacje zawierać będą krótkie historie o czarodziejach i Hogwarcie, które J. K. Rowling pisała na potrzeby portalu Pottermore.

„Seria 'Pottermore Presents’ trafi do sprzedaży we wrześniu i będzie miała na celu uzupełnienie sagi o Harrym Potterze krótkimi treściami w zabawny i kreatywny sposób udostępnianymi przez zespół Pottermore” – powiedział rzecznik prasowy strony. „Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy fani Harry?ego Pottera, którzy chcą dowiedzieć się więcej o jego świecie, zaglądają na platformę pottermore.com, postanowiliśmy więc dotrzeć do nich innymi kanałami”.

Seria „Pottermore Presents” będzie się składała z trzech części. Pierwsza nosi tytuł „Short Stories from Hogwarts of Power, Politics and Pesky Poltergeists” i pozwoli czytelnikom lepiej poznać mroczną stronę świata czarodziejów, ujawniając prawdę o Dolores Umbridge oraz opisując, jak Horace Slughorn poznał Toma Riddle?a. Z drugiej, zatytułowanej „Short Stories from Hogwarts of Heroism, Hardship and Dangerous Hobbies”, dowiemy się więcej o prawych i odważnych czarodziejach, jak Minerwa McGonagall i Remus Lupin. Z kolei ostatnia, „Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide”, odsłoni kulisy działalności słynnej szkoły w Hogwarcie.

E-booki skierowane są do posiadaczy urządzeń mobilnych, a ich premierę zaplanowano na fali nowej popularności, jaką cieszy się saga J.K. Rowling dzięki sztuce teatralnej „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”. Na razie nic nie wiadomo o papierowej edycji tych publikacji, ale ostatnie działania J.K. Rowling zmierzające do spieniężenia wszystkiego, co ma związek z Harrym Potterem, pozwalają przypuszczać, że i taki krok autorka w końcu podejmie. Któż z fanów młodego czarodzieja z blizną na czole nie chciałby postawić na swojej półce tych historyjek w postaci ekskluzywnego wydania w twardej oprawie wzbogaconego o ilustracje i inne dodatki?

E-booki trafią do sprzedaży 6 września. Każdy ma mieć długość około 10 tysięcy słów i kosztować około 3 dolarów.

[aw]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy