Rodzina wykonała na święta z piernika Hotel Panorama z „Lśnienia”

13 stycznia 2016

hotel-panorama-zpiernika-01
Pewna amerykańska rodzina od dziesięciu lat kultywuje świąteczną tradycję budowania domków z piernika. W tym roku pokusiła się o przedsięwzięcie, które powinno zachwycić wszystkich miłośników grozy, nie tylko tej literackiej. Wspólnie stworzyli replikę Hotelu Panorama z „Lśnienia”.

Wykonanie szczegółowej makiety wraz z licznymi scenami z fabuły zajęło około dwóch tygodni. „Przez większość czasu pracowaliśmy tylko kilka godzin dziennie, ale w ciągu ostatnich 3 dni robiliśmy w zasadzie bez przerwy. Było dużo pracy, ale jesteśmy zadowoleni z tego, co nam wyszło” ? pisze członkini rodziny, która udostępniła efekty zespołowej pracy na Reddit.

hotel-panorama-zpiernika-02

Szefem „budowy” jest ojciec rodziny, który przed przystąpieniem do prac opracowuje cały projekt na podstawie zdjęć. Wprawdzie inspiracją do stworzenia Hotelu Panorama był film Stanleya Kubricka, a nie bezpośrednio powieść Stephena Kinga, miłośnicy prozy autora odnajdą na wykonanej replice wiele elementów znanych z książki. Rodzina bowiem nie tylko zbudowała hotel, ale w jego wnętrzach odtworzyła najsłynniejsze sceny z fabuły.

hotel-panorama-zpiernika-03

Aby stworzyć tak imponującą makietę, rodzina używa piernika wykonanego według specjalnej receptury, dzięki czemu ciasto jest odporne na wilgoć i znacznie twardsze. Wprawdzie nadal jest jadalne, ale raczej nikt nie miałby ochoty łamać sobie na nim zębów. Oczywiście na samym pierniku się nie kończy. Potrzeba jeszcze mnóstwo zdobień, a te najlepiej wykonać przy pomocy lukru, cukru pudru, batoników z prażonego ryżu i wielu innych słodkości. Tapety nadrukowano na jadalnym papierze, zaś krew wylewająca się z windy to w rzeczywistości roztopione w kuchence mikrofalowej żelki.

hotel-panorama-zpiernika-04

Co roku rodzina buduje inny domek z piernika. Zwykle makieta stoi u nich przez kilka miesięcy, aż zdecydują się zniszczyć ją w zabawny sposób. Jedną zrzucili z balkonu i sfilmowali upadek w zwolnionym tempie, w drugą z kolei powsadzali fajerwerki i wysadzili ją w powietrze.

Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć, jak wygląda Hotel Panorama wykonany z piernika.

hotel-panorama-zpiernika-05

hotel-panorama-zpiernika-06

hotel-panorama-zpiernika-07

hotel-panorama-zpiernika-08

hotel-panorama-zpiernika-09

hotel-panorama-zpiernika-10

hotel-panorama-zpiernika-11

hotel-panorama-zpiernika-12

hotel-panorama-zpiernika-13

hotel-panorama-zpiernika-14

hotel-panorama-zpiernika-15

hotel-panorama-zpiernika-16

hotel-panorama-zpiernika-17

hotel-panorama-zpiernika-18

[am]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: film, newsy