Reebok i Kenzo wypuszczają kolekcje inspirowane „Księgą dżungli”

6 kwietnia 2016

odziez-ksiega-dzungli
W tym miesiącu dwie popularne marki odzieżowe ? Reebok i Kenzo ? wypuszczają kolekcje inspirowane klasyczną powieścią Rudyarda Kiplinga „Księga dżungli”. Wszystko to za sprawą nowej ekranizacji książki, która wchodzi do kin w tym miesiącu.

Opublikowana pierwotnie w 1894 roku książka przeżywa kolejny renesans. Odpowiedzialny za to jest producent filmu, wytwórnia Walt Disney Pictures, który dokłada wszelkich starań, aby należycie spieniężyć tytuł. Obok tradycyjnych gadżetów, jak pluszowe zabawki, postawiono więc na przemysł odzieżowy. Firma podpisała umowę z dwoma gigantami branży, którzy wprowadzili na przełomie marca i kwietnia tematyczne kolekcje inspirowane „Księgą dżungli”.

Reebok_ksiega_dzungli

Reebok_ksiega_dzungli_2

Od 21 marca w sprzedaży dostępna jest limitowana kolekcja obuwia Reeboka. Firma wypuściła dwa modele butów dla dorosłych oraz pięć modeli dla dzieci. Ci, którzy pamiętają animowaną ekranizację książki z 1967 roku, zapewne rozpoznają na załączonych metkach dwójkę bohaterów, tygrysa Shere Khana i węża Kaa.
Motywy z animacji Disneya są również widoczne na ubraniach wchodzących w skład nowej kolekcji Kenzo. Projektanci Humberto Leon i Carol Lim postawili na modę uliczną. Kolorowe i zabawne wzory czerpią z fauny i flory dżungli. Kolekcja dostępna będzie w sprzedaży internetowej od 7 kwietnia.

kenzo_ksiega_dzungli_1

kenzo_ksiega_dzungli_2

kenzo_ksiega_dzungli_3

kenzo_ksiega_dzungli_4

Polska premiera nowej ekranizacji ?Księgi dżungli? zapowiedziana jest na 15 kwietnia.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film, newsy