Rafał Kosik napisał powieść osadzoną w świecie gry „Cyberpunk 2077”. Premiera w USA, Wielkiej Brytanii i Polsce w 2023 roku

13 października 2022

Rafał Kosik, autor popularnej serii dla młodzieży „Felix, Net i Nika”, ale też książek science fiction dla dorosłych, napisał powieść, której akcja rozgrywa się w świecie gry „Cyberpunk 2077”. Tytuł ukaże się w drugiej połowie 2023 roku. Premiera będzie miała miejsce jednocześnie w USA i Wielkiej Brytanii (dzięki współpracy z Orbit Books) i w Polsce (nakładem wydawnictwa Powergraph).

Wypuszczona przez CD Projekt RED gra „Cyberpunk 2077” to kolejny po „Wiedźminie” bestseller polskiego studia. Gra sprzedała się na całym świecie w nakładzie 20 milionów egzemplarzy. Sukces ten zdyskontowano już serialem anime „Cyberpunk: Edgerunners”, który powstał we współpracy z japońskim studiem animacji Trigger. Teraz przyszedł czas na pierwszą powieść osadzoną w uniwersum Night City.

Książka „Cyberpunk 2077: Bez przypadku” pozwoli odkryć nieznane oblicze futurystycznego megamiasta, w którym rozgrywa się akcja gry. Na jej kartach będziemy śledzić losy grupy barwnych, wielowymiarowych postaci, zmuszonych stanąć do nierównej walki z chciwymi korporacjami i bezlitosnymi przedstawicielami przestępczego półświatka.

Międzynarodowa premiera powieści będzie możliwa dzięki współpracy CD Projekt RED z należącym do Hachette Book Group wydawnictwem Orbit Books, specjalizującym się w publikowaniu książek fantastycznych.

„W 'Cyberpunku 2077′ każdy ma swoją ulubioną postać, a teraz będzie mógł jeszcze bardziej zagłębić się w Night City i lepiej poznać jego mieszkańców. I zupełnie jak w grze – szykujcie się na niespodzianki i nieoczekiwane zwroty akcji. To będzie jazda bez trzymanki. Ogromnie cieszę się ze współpracy z CD Projekt RED i Rafałek Kosikiem. Pokochacie powieść 'Cyberpunk 2077: Bez przypadku'” – mówi Bradley Englert, redaktor prowadzący w Orion Books.

„Wszechświat 'Cyberpunk 2077′ jest pełen niezapomnianych historii, które przyśpieszają bicie serca. Jesteśmy dumni i podekscytowani, że dzięki tej powieści fani będą mieli kolejną świetną okazję, by bardziej zgłębić i odkryć to, co ma do zaoferowania Night City” – dodał Jan Rosner, dyrektor ds. rozwoju biznesu w CD Projekt RED.

Dla Rafała Kosika nie jest to pierwszy kontakt ze światem gry „Cyberpunk 2077”. Pisarz pracował jako scenarzysta przy wspomnianym już serialu „Cyberpunk: Edgerunners”. W Polsce powieść „Cyberpunk 2077: Bez przypadku” ukaże się nakładem należącego do Kosika wydawnictwa Powergraph.

[am]
fot. główna: Rafał Kosik/Instagram

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy