Przynieś książkę, dostaniesz kawę. Sieć kawiarni Green Caffè Nero chce odświeżyć swoje biblioteczki

22 kwietnia 2022

Sieć Green Caffè Nero organizuje akcje „Kawa za książkę”. Za przekazanie kawiarni przeczytanej książki można dostać w zamian dowolną kawę. Tym sposobem sieć chce odświeżyć biblioteczki, z których słyną jej lokale, a jednocześnie zachęcić klientów do wstąpienia i skorzystania z napoju.

W każdym lokalu Green Caffè Nero znajduje się biblioteczka z książkami, dzięki czemu goście mogą spędzić czas przy kawie i ciekawej lekturze. Zbiory rozbudowywane są z pomocą klientów – akcja tworzenia biblioteczki na zasadzie wymiany za kawę ma już swoją wieloletnią tradycję. Do tej pory zebrano dzięki niej około 40 tysięcy książek.

„Książki są nieodłączną częścią naszych lokali, a ponieważ klienci chętnie po nie sięgają, staramy się regularnie odświeżać nasze biblioteczki, przy okazji promując misję przywracania dawnej tradycji kawiarnianej – kawiarni jako salonu spotkań przyjaciół, pracy czy po prostu odpoczynku” – powiedział Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero. „Dodatkowo widzimy wysoki walor ekologiczny naszej akcji. Zależy nam, by wartościowe książki zyskały drugie życie i mogły posłużyć innym osobom, uprzyjemniając im czas spędzony w naszej kawiarni”.

W ramach akcji za przyniesienie do jednej z kawiarni przeczytanej książki odwiedzający otrzymają w prezencie wybraną przez siebie kawę z aktualnej oferty. Książki przekazywane do Green Caffè Nero powinny być w stanie nadającym się do dalszego użytku. Z akcji wyłączone są publikacje zawierające treści niezgodne z zasadami życia społecznego.

Akcja odbywa się we wszystkich 66 kawiarniach sieci na terenie Polski, a jej dokładne zasady opisano w regulaminie na oficjalnej stronie Green Caffè Nero. Inicjatywa zbiegnie się w czasie ze światowym dniem książki – rozpocznie się 23 kwietnia i potrwa do końca miesiąca.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy