Przedpremierowe egzemplarze „Śmierci Komandora” Murakamiego za 1 zł od soboty ukryte w księgarniach w całej Polsce!

11 października 2018


Fani japońskiego pisarza czekali na tę powieść aż 5 lat. Pierwszy tom „Śmierci Komandora” ukaże się 17 października. Najbardziej niecierpliwi czytelnicy będą mogli sięgnąć po powieść wcześniej ? już w sobotę 13 października w księgarniach w całej Polsce ukrytych zostanie pół tysiąca przedpremierowych egzemplarzy książki. Każdy z nich będzie kosztował symboliczną złotówkę.

Haruki Murakami jest jednym z najpopularniejszych zagranicznych autorów w Polsce. Jego fani stale dzielą się w internecie recenzjami i ulubionymi cytatami, tworzą playlisty zawierające muzykę z książek, żywo dyskutują o zaskakujących szczegółach kolejnych powieści. Od miesięcy też śledzili informacje na temat długo wyczekiwanej „Śmierci Komandora”. Dzięki niespodziance przygotowanej przez wydawcę ci najbardziej niecierpliwi mogą sięgnąć po najnowszą książkę swojego ulubionego autora wcześniej niż inni ? w księgarniach kilkudziesięciu miast w Polsce ukrytych zostanie pięćset przedpremierowych egzemplarzy. Szczęśliwi znalazcy będą mogli kupić je za symboliczną złotówkę. Listę księgarń i szczegóły akcji można znaleźć tutaj. W czwartek i piątek dowiemy się, w których miastach można szukać książki, a w sobotę punktualnie o godz. 8:00 poznamy listę księgarń.

Najnowsze dzieło Murakamiego, „Śmierć Komandora”, to dwutomowa powieść. Autor zabiera czytelników do świata tokijskiego malarza, w którym dawna, racjonalna logika jego życia już nie działa, a nowa rzeczywistość dziwnie przypomina sen. „Jestem realistą, osobą praktyczną, ale kiedy piszę fikcję, udaję się do dziwnych, sekretnych miejsc w sobie. To, co robię, to eksploracja samego siebie, wewnątrz mnie. Jeśli zamkniesz oczy i zanurzysz się w sobie, zobaczysz inny świat. To jak odkrywanie kosmosu, tyle że wewnątrz siebie. Udajesz się w inne miejsce, gdzie jest bardzo niebezpiecznie i strasznie, i ważne jest, aby znać drogę powrotną” ? mówi Murakami.

Autor mówi, że „Śmierć Komandora” to jego hołd dla „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda. „Czytałem tę książkę, gdy miałem 17 lub 18 lat, w wolnym czasie od nauki, i byłem pod wrażeniem tej historii, ponieważ jest to opowieść o marzeniu i tym, jak ludzie zachowują się, gdy marzenie się nie spełnia. To dla mnie bardzo ważny temat. Nie musi to być koniecznie amerykańskie marzenie, ale raczej marzenie młodego człowieka, marzenie jako takie” ? wyjaśnia Murakami, który po latach miał sposobność przetłumaczyć dzieło Fitzgeralda na język japoński.

Najnowsza powieść Murakamiego, podobnie jak wszystkie jego obszerniejsze dzieła, zgodnie z zamysłem autora podzielona została na części. „Śmierć Komandora. Pojawia się idea” ukaże się już 17 października. Część druga, „Śmierć Komandora. Metafora się zmienia”, trafi do sprzedaży 28 listopada.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy