Prawie ćwierć miliona sprzedanych egzemplarzy „Inferna” Dana Browna w UK

22 maja 2013

"Inferno" - ćwierć miliona egz. w UK
Czwarty tom przygód profesora Roberta Langdona, głównego bohatera „Kodu Leonarda Da Vinci”, „Aniołów i Demonów” oraz „Zaginionego Symbolu”, króluje na listach brytyjskich bestsellerów. Według danych opublikowanych przez Nielsen BookScan najnowsza powieść Dana Browna w ciągu pierwszego tygodnia od premiery sprzedała się w Wielkiej Brytanii w nakładzie 228 961 egzemplarzy (nie licząc ebooków).

Chociaż „Inferno” nie osiągnęło progu, jaki udało się przekroczyć na Wyspach poprzedniej powieści Browna („Zaginiony symbol” z 2009 roku sprzedał się w pierwszym tygodniu w ilości przekraczającej pół miliona egzemplarzy), to jednak najnowszy wynik powinien zadowolić brytyjskiego wydawcę, zważywszy na fakt, że książka zbiera w tamtejszej prasie niezbyt pochlebne recenzje.

„Jako stylista Brown jest coraz lepszy i lepszy: kiedyś był beznadziejny, teraz jest po prostu bardzo kiepski” ? pisał o „Inferno” dziennikarz „Daily Telegraph”. „Kiedyś zwykłem myśleć, że Dan Brown jest jedynie kiepski. Teraz, po przeczytaniu najnowszej wersji postapokaliptycznego thrillera, który autor przerabia na nowo co kilka lat, podejrzewam, że może on być także szalony” ? odnotował dziennikarz „The Observer”.

Autor zdaje się podobnymi opiniami nie przejmować. Jak zauważył w rozmowie z BBC, w Wielkiej Brytanii poniewieranie nim stało się już dyscypliną sportową. „Oczywiście, że to bolesne. Nauczyłem się jednak, że powszechna akceptacja i uznanie to tylko niewykonalne marzenie.”

fot. Facebook.com/InfernoBook

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy