Praca marzeń? Posada księgarza w luksusowym kurorcie na Malediwach czeka na szczęściarza

20 sierpnia 2018


Uwielbiasz książki i marzysz o zamieszkaniu na malowniczej wyspie? Ta oferta jest dla ciebie. Firma Ultimate Library zajmująca się tworzeniem książkowych kolekcji dla hoteli i osób prywatnych szuka pracownika do prowadzenia księgarni w luksusowym kurorcie Soneva Fushi na Malediwach.

„Wynagrodzenie jest śmiesznie niskie, ale dodatkowe świadczenia nie mają sobie równych” ? powiedział Philip Blackwell, szef Ultimate Library. „Twoja rola będzie ewoluować i częściowo to od ciebie zależy, aby w pełni wykorzystać tę wyjątkową okazję. To wymarzona praca dla wielu osób. Gdybym znów miał 25 lat, podjąłbym się jej”.

Soneva Fushi mieści się na Kunfunadhoo, drugiej największej wyspie w atolu Baa wpisanym na listę rezerwatów biosfery UNESCO. W zasadzie cała wyspa przemieniona została w jeden luksusowy kurort, gdzie turystom oferuje się prywatne wille o powierzchni do 395 metrów kwadratowych (w cenie od 2 do 26 tysięcy dolarów za dobę). Z uwagi na kameralny nastrój i malownicze otoczenie przebywają tam często gwiazdy i znane osobistości. Teraz, oprócz licznych atrakcji, będą mogli korzystać z księgarni, w której znajdą się książki na temat lokalnego środowiska, w tym bogatego życia morskiego, a także publikacje pasujące do zainteresowań zamożnych, wykształconych turystów, poszukujących relaksu i ucieczki od codziennych trosk.

Za ladą księgarni możesz stanąć ty. Od kandydatów chętnych do pracy w tak wyjątkowym miejscu oczekuje się dyspozycyjności przez co najmniej trzy miesiące, zamiłowania do książek i zdolności animacyjnych (należy umieć opowiadać zajmujące historie dzieciom, ale też np. organizować kursy kreatywnego pisania dla dorosłych gości kurortu). Osoba zatrudniona w księgarni będzie też prowadzić zajmującego bloga na temat życia księgarza na wyspie. „Chcemy, by na miejscu był ktoś kreatywny i inspirujący, kto może zachęcić więcej osób do dzielenia się przyjemnością czytania, co ludzie uwielbiają robić na wakacjach” ? powiedział Blackwell.

Osoba zatrudniona na stanowisku księgarza będzie mieszkała w pobliżu ekskluzywnego kurortu, który ? zgodnie z opisem ? „leży wśród gęstych listowi na plażach z piaskiem miękkim jak śnieg”.

Prowadzenie księgarni to kolejna z prac marzeń, o których w ostatnich latach było głośno w mediach. Wcześniej poszukiwano m.in. opiekuna tropikalnej wyspy w pobliżu Australii czy mieszkańca do 350-letniej austriackiej pustelni.

Wnioskodawcy ubiegający się o pracę w księgarni muszą pamiętać, że nie wszystko na Malediwach kojarzy się z rajem. Archipelag rządzony jest przez autorytarnego prezydenta Abdullaha Jamina, który prześladuje dziennikarzy i opozycjonistów. W zeszłym roku w stolicy zasztyletowana została blogerka, która satyrycznie opisywała miejscowy establishment polityczny i religijny. Pocieszenie może stanowić jedynie fakt, że na Kunfunadhoo lokalne polityczne spory zapewne nie docierają.

[am]
źródło: The Guardian

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy