Powstanie gra komputerowa inspirowana powieścią „Anna In w grobowcach świata”. Olga Tokarczuk zaangażowała się w pracę nad projektem

28 marca 2022

Po adaptacji teatralnej, operowej i komiksowej powieść „Anna In w grobowcach świata” Olgi Tokarczuk zainspiruje dzieło w kolejnym medium. Nowo powstałe Studio Sundog, które tworzą osoby związane wcześniej z CD Projekt, Flying Wild Hog czy Platige Image, zapowiedziało stworzenie gry RPG na podstawie książki. Noblistka ma być osobiście zaangażowana w projekt.

Jak informuje portal PolskiGamedev.pl, założyciele studia napisali do asystentki Tokarczuk z propozycją współpracy w październiku 2019 roku. Kilka dni później pisarka została wybrana laureatką literackiej Nagrody Nobla, więc wiadomość przepadła w powodzi e-maili. Odkopał ją później syn autorki, Zbyszko Fingas, i zorganizował spotkanie. Stał się też jednym z udziałowców Studia Sundog.

Twórcy gier początkowo chcieli, by Tokarczuk stworzyła dla nich zupełnie nowy projekt, który nie byłby oparty na żadnej książce. Ostatecznie stanęło na „Anna In w grobowcach świata”.

Pierwsze projekty do gry „Ibru” (ryf. Studio Sundog/PolskiGamedev.pl)

Fabuła książki Tokarczuk odwołuje się do jednego z najstarszych mitów w historii ludzkości, sumeryjskiej opowieści o bogini Inannie, która zstąpiła do krainy zmarłych. Zapowiadana gra będzie jedynie bazować na świecie przedstawionym w powieści. Twórcy zamierzają opowiedzieć odrębną historię z nowymi postaciami i wydarzeniami. „Olga Tokarczuk stworzy tę fabułę razem z nami, będzie też trzymać jakościową pieczę nad projektem” – mówił w rozmowie z portalem PolskiGamedev.pl prezes studia, Mateusz Błaszczyk.

Gra będzie nosić tytuł „Ibru” i ma mieć formę „detektywistycznego RPG-a”. Wyróżniać ją będzie rozgrywka pierwszoosobowa, wielość wyborów i zakończeń, a także mechanizm dedukcji. Na graczy czeka możliwość eksploracji tytułowego miasta, rozmów z mieszkańcami, zbierania poszlak i realizacji misji.

Na razie przedstawiono jedynie grafiki koncepcyjne. Studio Sundog szuka finansowania projektu i zapewnia, że uniwersum stworzone przez Tokarczuk w książce może dać początek całej serii gier.

[edm]

Tematy: , , ,

Kategoria: gry, newsy