Powstaną książki o „Stranger Things”, w tym powieściowy prequel o losach matki Jedenastki

11 czerwca 2018


Uniwersum „Stranger Things” sukcesywnie się rozrasta. Podczas gdy bracia Duffer pracują nad trzecim sezonem cieszącego się popularnością serialu, platforma Netflix podpisała ogólnoświatową umowę z wydawnictwem Penguin Random House, aby zdyskontować sukces na rynku księgarskim. W najbliższym czasie czekają nas przynajmniej trzy książki sygnowane nazwą „Stranger Things”.

Jeszcze w tym roku jesienią do sprzedaży trafi publikacja „Stranger Things: World Turned Upside Down: The Official Behind-The-Scenes Companion”, która zawierać będzie materiały zza kulis produkcji serialu. Drugi tytuł zapowiedziany na koniec roku to niemająca jeszcze tytułu książka upominkowa dla młodych czytelników, w której znajdą się rady, mądrości i przestrogi zaczerpnięte ze „Stranger Things”.

Najciekawiej prezentuje się jednak trzecia pozycja. Będzie to powieściowy prequel opowiadający o losach matki Jedenastki i programie MKUltra, który odegrał znaczącą rolę w nadaniu młodej bohaterce nadzwyczajnych mocy umysłu. „Poznacie ją i polubicie w zupełnie nowy sposób” ? zapowiada Gwenda Bond, znana autorka literatury młodzieżowej, która napisze książkę. Powieść powinna trafić do sprzedaży w pierwszych miesiącach 2019 roku, zapewne na krótko przed premierą trzeciego sezonu „Stranger Things”.

To jednak nie wszystko! Netflix i Penguin Random House zapowiadają, że powstanie więcej powieści (i innych książek) towarzyszących serialowi. Tytuły, które ukażą się w drugiej połowie 2019 roku, poznamy w późniejszym czasie. W pierwszej kolejności książki trafią do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Warto wspomnieć, że zapowiadane tytuły to nie pierwsze książkowe publikacje związane z serialem „Stranger Things”. W październiku 2017 roku brytyjska sieć sklepów odzieżowych Topshop wypuściła „The Book of Barb” napisaną i zilustrowaną przez Nadię Bailey. Był to „nieoficjalny przewodnik” po wszystkim, co związane z Barbarą Holland, jedną z ulubionych postaci miłośników serialu, która występowała w pierwszym sezonie.

[am]
fot. Netflix

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy