banner ad

Powstaną cztery kolejne książki o „Żywych trupach”

14 kwietnia 2014

zywe-trupy-nowe-ksiazki
Robert Kirkman i Jay Bonansinga ponownie połączą siły, aby napisać serię czterech nowych książek rozszerzających uniwersum „Tha Walking Dead”. Pierwsza z nich będzie nosiła tytuł „Descent” (z ang. „Zejście”) i ukaże się już w październiku 2014 roku.

W nowej powieści powróci Lilly Caul, bohaterka, która pojawiła się epizodycznie na kartach komiksu i stała się jedną z najważniejszych postaci w pierwszej czterotomowej serii książek, koncentrującej się na Gubernatorze Philipie Blake?u, samozwańczym przywódcy miasteczka Woodbury. Po nieudanym ataku Gubernatora na więzienie i upadku jego rządów opisanym w dwóch ostatnich książkach (oraz w ósmym tomie komiksu) Lilly powraca do miasta i próbuje je odbudować, przejmując rolę lidera niewielkiej ocalałej społeczności.

„Jestem podekscytowany możliwością współpracy z Jayem Bonansingą przy kolejnych powieściach” ? powiedział twórca serii, Robert Kirkman w rozmowie z „Entertainment Weekly”. „W uniwersum Żywych Trupów pozostaje sporo terytoriów, które nie były eksplorowane, i myślę, że ludzie pokochają to, co Jay sprowadzi do tego świata w nowych książkach”.

Zarówno tytuł jak i okładka nowej książki mogą sugerować, że tym razem przynajmniej część akcji przeniesie się do podziemi.

Przypomnijmy, że w Polsce książki z serii „Walkind Dead. Żywe trupy” ukazują się nakładem wydawnictwa Sine Qua Non. W lutym 2014 roku mieliśmy okazję zapoznać się z trzecim tomem pierwszej serii zatytułowanym „Upadek Gubernatora cz. 1”.

zywe-trypu-ksiazki

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy