Powstało nowe wydawnictwo komiksowe Nagle! Współzałożycielami lider Cool Kids Of Death i szef studia CD Projekt Red

16 lutego 2023

Na rynku pojawiło się nowe wydawnictwo komiksowe. Oficyna, która będzie działać pod szyldem Nagle!, to inicjatywa Krzysztofa Ostrowskiego, autora komiksów i wokalisty Cool Kids Of Death, Adama Badowskiego z CD Projekt Red oraz tłumacza i prawnika Bartosza Musiała.

„Nagle! to nowe wydawnictwo komiksowe tworzone przez pasjonatów gatunku, którzy komiksem w jego najróżniejszych odsłonach profesjonalnie zajmują się od lat” – wyjaśnia Krzysztof Ostrowski. Sam, obok bogatego dorobku artystycznego, posiada doświadczenie w pracy wydawniczej. Przez ostatnie sześć lat pełnił funkcję dyrektora wydawniczego w Non Stop Comics, czyli imprincie należącym do Wydawnictwa Sonia Draga. Tam też poznał Bartosza Musiała, tłumacza i prawnika specjalizującego się z zakresu prawa autorskiego. Składu nowego przedsięwzięcia dopełnił Adam Badowski, szef studia CD Projekt Red, współodpowiedzialny za koncepcję i wizję artystyczną gier z serii „Wiedźmin”, reżyser gry „Cyberpunk 2077”.

Jak wyjaśnił Ostrowski w rozmowie z „Magazynem Kreski”, decyzja o otwarciu własnej oficyny wynikła naturalnie i była skutkiem zwolnienia tempa w Non Stop Comics. Również oferta Nagle! nie będzie w znaczący sposób odbiegać od tego, do czego przyzwyczaił nas imprint Wydawnictwa Sonia Draga.

„Nagle! to komiks środka z najwyższej półki, z angażującą historią i atrakcyjną, ale nie przesłaniającą treści grafiką. Dopełnieniem oferty będą ciekawe eksperymenty i odrobinę klasyki od najlepszych twórców i wydawców z całego świata (Image Comics, Boom! Studio, Dark Horse Comics, Fantagraphics, Glenat, Dargaud)” – mówi Ostrowski, dodając, że w planach są również „projekty premierowe” tworzone przez założycieli Nagle! „we współpracy z renomowanymi artystami z Polski i zagranicy”.

Na 2023 rok wydawnictwo Nagle! ma zaplanowane około 20 tytułów. „W roku 2024 chcemy tę liczbę zwiększyć do 30” – zapowiada Ostrowski. Wśród pierwszych ogłoszonych komiksów znalazły się m.in.: „Richard Stark’s Parker: The Martini Edition” – reedycja jednej z najlepszych serii komiksowych autorstwa Darwyna Cooke’a, „Step By Bloody Step” – opowieść fantasy autorstwa Simona Spurriera, Matíasa Bergari i Matheusa Lopesa, „Do A Powerbomb” – skrzyżowanie „Zapaśnika” z „Dragon Ball Z” w autorskim stylu Daniela Warrena, „Friday” – seria cenionego scenarzysty Eda Brubakera, tym razem w konwencji młodzieżowego kryminału grozy, jak również „Geiger” i „Junk Yard Joe” autorstwa Geoffa Johnsa. Pierwszych premier należy spodziewać się 26 kwietnia.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy