banner ad

Powstał film dokumentalny o Neilu Gaimanie. Zobacz zwiastun

12 czerwca 2016

dokument-o-neilu-gaimanie
Reżyser Patrick Meaney zrealizowali film dokumentalny o Neilu Gaimanie. Zgodnie z zapowiedzią obraz przybliży życie, relacje i karierę pisarza od strony, jakiej do tej pory nie znaliśmy.

Film zatytułowany ?Neil Gaiman: Dream Dangerously? opowiada o dzieciństwie autora w Portsmouth, pierwszych sukcesach, jakie odniósł za sprawą serii komiksowej ?Sandman?, powstaniu jego najsłynniejszych powieści i wyróżnieniach literackich, jakie otrzymał, włącznie z medalami Newbery i Carnagie. Dokument da również okazję podpatrzeć Gaimana podczas pracy i trasy promującej książkę.

W filmie pojawią się najbardziej znani przyjaciele i współpracownicy Neila, włącznie z Michaelem Sheenem, Wilem Wheatonem, J.H. Williamsem III, Levem Grossmanem, Karen Berger, Jill Thompson, Grantem Morrisonem, George?em R.R. Martinem i Terrym Pratchettem. W dokumencie zobaczymy również animację poklatkową towarzyszącą opowieści Gaimana o inspiracjach, jakie przyczyniły się do powstania „Koraliny”.

Premiera filmu zapowiedziana jest na 8 lipca. Dokument wyświetlany będzie odpłatnie na Vimeo. Na razie nic nie wiadomo o jego dalszej dystrybucji. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun:

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy