Postaw sobie dom Muminków. De Agostini wypuszcza kolekcję zeszytów z elementami do budowy modelu

27 grudnia 2022

Gratka dla miłośników modelarstwa i klasyki literatury dziecięcej. Firma De Agostini wypuszcza kolekcję zeszytów z elementami do budowy domu Muminków, pochodzącego wprost z magicznego świata, który powołała do życia Tove Jansson. W zestawie znajdują się również figurki przedstawiające postaci z popularnej serii książek tej fińskiej pisarki i malarki.

Swoją pierwszą książkę o Muminkach Tove Jansson wydała w 1945 roku. W następnych latach wyszło jeszcze osiem kolejnych powieści oraz komiksy. Dzięki tym wszystkim publikacjom, a także nakręconym na ich podstawie serialom animowanym Muminki zyskały ogromną popularność na całym świecie.

Jednym z najważniejszych miejsc w stworzonej przez autorkę sadze był dom Muminków, wznoszący się pośrodku pięknej, zielonej doliny. Jak dowiadujemy się z pierwszej powieści w cyklu, dawno temu Tatuś Muminka zbudował go w całkiem innym miejscu, ale pewnego razu przyszła powódź i przeniosła budynek tam, gdzie dzieje się akcja kolejnych książek.

Charakterystyczny domek był wysoki i okrągły niczym latarnia morska. Tatuś Muminka obmyślił go, w nostalgiczny sposób nawiązując do dawnych czasów, gdy Muminki mieszkały u ludzi za podłużnym, walcowatym piecem, który stał pośrodku domu i sięgał od piwnicy aż po komin na dachu. Podobnie jak za piecem w domu Muminków również było miło i przytulnie. Teraz to niezwykłe miejsce będziemy mogli odtworzyć w swoich mieszkaniach.

Model, do którego elementy będą sprzedawane w zeszytach De Agostini, będzie miał wysokość 68 centymetrów. Wraz z meblami i sprzętem ma ważyć ok. 4 kilogramów. W odróżnieniu od zabawkowych domków Muminków sprzedawanych w sklepach ten stanowi bardzo precyzyjną rekonstrukcję. Z uwagi na to, że rodzina Muminków dba o naturę i żyje z nią w zgodzie, obiekt został niemal w całości wykonany z ekologicznych materiałów. Drewno zastosowano nie tylko do wyprodukowania elementów samego domu, ale również do wykonania mebli oraz innych szczegółów wnętrza. Z kolei pościel, narzuty, obrusy i namiot zrobiono z naturalnych tkanin. Jedynie niektóre elementy, jak piec kaflowy, są plastikowe, po to, by wyglądać bardziej realistycznie.

Dach i ściany są zdejmowalne, dzięki czemu będzie można cieszyć się nie tylko zewnętrznym widokiem domu Muminków, ale także jego umeblowanym wnętrzem. Co więcej, zadbano o to, by większość przedmiotów zachowało swoją funkcjonalność – na przykład drzwi się otwierają, szuflady wysuwają, a w lustrze można się przejrzeć.

Dom Muminków od De Agostini to zestaw modelarski. Składa się go więc po kawałku z dostarczonych elementów, w których znajdują się specjalne wypustki i otwory. Wszystkie podobne do siebie części zostały ponumerowane tak, aby można je było bez problemów rozróżnić. Niektóre elementy, jak na przykład podłogi, będą wymagały pomalowania, dlatego otrzymamy też komplet farb i pędzelków.

Planowo kolekcja składa ze 110 zeszytów, do których dołączane będą elementy domu Muminków. W każdym zeszycie znajdziemy szczegółową instrukcję montażu. Na kolejnych stronach przedstawieni zostaną bohaterowie z książek Tove Jansson. Poznamy nie tylko ich biografię i charakterystykę, ale też drzewo genealogiczne czy wypowiedziane przez daną postać teksty z książek lub komiksów. Osobny dział stanowić będą „Kroniki Doliny Muminków”, w których ma być mowa o interesujących wydarzeniach z życia mieszkańców doliny. Opowieściom towarzyszyć będą ilustracje w znacznej części stworzone przez samą Tove Jansson. Przygotowano też kolumnę zawierającą informacje o historii poszczególnych dzieł poświęconych Muminkom.

Oprócz domku wraz z zeszytami będzie można nabyć różne przedmioty i akcesoria, a także 8 uroczych figurek głównych postaci ze świata Muminków. Będą to: Muminek, Włóczykij, Mała Mi, Tatuś Muminka, Mama Muminka, Panna Migotka, Przodek i Ryjek. Wykupując prenumeratę w wersji premium, zestaw ten poszerzymy m.in. o Paszczaka, Hatifnatów, Bukę czy Bobka.

Pierwszy numer dostępny jest w cenie 4,99 złotego, drugi kosztuje 19,99 złotego, natomiast od trzeciego wszystkie kolejne będą po 29,99 złotego w prenumeracie. W kiosku mają być o 5 złotych droższe, ale na ten moment kolekcja dostępna jest do zamówienia jedynie na stronie De Agostini. Tam też znajdziemy szczegóły na temat zawartości numerów i prenumeraty. Pierwsze wysyłki będą realizowane w styczniu.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy