Poradnia K nabyła prawa do trzech powieści na podstawie serialu „Stranger Things”. Znamy fabułę pierwszej z nich

23 stycznia 2019


Wydawnictwo Poradnia K nabyło prawa do publikacji trzech powieści opartych na serialu „Stranger Things”. Pierwszą z nich przeczytamy w kwietniu, a tymczasem już dziś możemy ujawnić fabułę książki. Wiemy, że skoncentruje się ona na losach matki Jedenastki i programie MKUltra odgrywającym ważną rolę w produkcji Netfliksa.

Dla fanów „Stranger Things” książki mogą być doskonałym poszerzeniem uniwersum serii, a przy okazji umilić oczekiwanie na trzeci sezon produkcji. O ile oczywiście zostały dobrze napisane i utrzymają poziom serialu braci Duffer. Przekonamy się o tym już 24 kwietnia, kiedy na polskim rynku zadebiutuje pierwsza z zapowiadanych trzech powieści. Będzie ona nosiła tytuł „Stranger Things: Suspicious Minds” a jej autorką jest Gwenda Bond, pisarka literatury młodzieżowej, która ma już w dorobku m.in. trylogię o Lois Lane, reporterce występującej w komiksach o przygodach Supermana.

„Stranger Things: Suspicious Minds” będzie prequelem serialu. W centrum książki znajdzie się matka Jedenastki, Terry Ives. Akcja zaczyna się latem 1969 roku. Terry jest studentką przebywającą na spokojnym kampusie uniwersyteckim w sercu Indiany, z dala od wojny w Wietnamie i protestów organizowanych w Waszyngtonie. Świat się zmienia, a dziewczyna nie chce wyłącznie stać z boku i się przyglądać. Kiedy dowiaduje się, że w małym miasteczku Hawkins prowadzony jest ważny eksperyment rządowy o kryptonimie MKUltra, zgłasza się jako obiekt do testów. Terry chce bowiem odkryć, jaka tajemnica kryje się za badaniami, w których wykorzystuje się substancje zmieniające świadomość. Ale za ścianami ukrytego w głębi lasu laboratorium prowadzonego przez doktora Martina Brennera czai się spisek, jakiego Terry nie mogłaby sobie nawet wyobrazić. Żeby się z tym zmierzyć, będzie potrzebowała pomocy innych osób poddawanych testom, w tym tajemniczej młodej dziewczyny o nadludzkich mocach, która zamiast imienia posiada liczbę 008.

Jak zakończy się starcie, w którym polem bitwy jest ludzki umysł? Przekonamy się już w kwietniu. Tytuły i fabuła kolejnych książek nie są jeszcze znane. Seria powieści opartych na serialu „Stranger Things” to wspólna inicjatywa Penguin Random House ? jednego z największych wydawnictwa książkowych na świecie ? oraz Netfliksa.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy