Pomysłowa premiera „Kasztanowego ludzika”. Piotr Stramowski zachęca warszawiaków: wypełnijcie kubik kasztanami, a 1000 bibliotek dostanie kryminały W.A.B.-u

2 października 2019


12 września nakładem W.A.B.-u ukaże się polski przekład bestsellerowego thrillera „Kasztanowy ludzik” napisanego przez scenarzystę serialu „The Killing”, S?rena Sveistrupa. Z tej okazji wydawca książki przygotował pomysłową kampanię. Wraz z aktorem Piotrem Stramowskim zachęca warszawiaków do wypełnienia kubika stojącego na jednej z ulic kasztanami. W zamian 1000 bibliotek w całym kraju otrzyma kryminały z oferty oficyny W.A.B.

Jesienne wieczory to idealna pora na skandynawską literaturę. To też czas zbierania kasztanów. Co łączy te dwie sprawy? Bestsellerowy thriller S?rena Sveistrupa zatytułowany „Kasztanowy ludzik”. Intryga w książce krąży wokół seryjnego mordercy terroryzującego mieszkańców Kopenhagi. Na miejscach zbrodni brutalny psychopata zostawia ręcznie robione kasztanowe ludziki. Na szczęście w życiu, w odróżnieniu od fikcji, kasztany mogą przysłużyć się do czegoś dobrego.

Z okazji polskiej premiery „Kasztanowego ludzika” w centrum stolicy, przy ulicy Marszałkowskiej, przed wejściem do pasażu Wiecha, pojawiła się tajemnicza konstrukcja z wizerunkiem tytułowego ludzika. Mieszkanki i mieszkańców Warszawy czeka zadanie: jeżeli do 12 października zapełnią całą konstrukcję kasztanami, tysiąc bibliotek otrzyma w prezencie po trzy różne thrillery lub kryminały z bogatej oferty wydawnictwa W.A.B. W część całej puli książek wejdzie oczywiście też „Kasztanowy ludzik”. Publikacje zostaną przekazane bibliotekom przez koordynatorów wojewódzkich programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Do wzięcia udziału w inicjatywie zachęca Piotr Stramowski. „Mam nadzieję, że warszawiaków nie trzeba namawiać ani do czytania, ani do jesiennych spacerów. Jeżeli uda się zebrać odpowiednią ilość kasztanów, książki trafią do bibliotek we wszystkich województwach w Polsce” ? komentuje aktor.

Akcję zorganizowano w związku z premierą książkowego debiutu znanego w świecie telewizji S?rena Sveistrupa. Mroczny styl scenarzysty popularnego serialu „The Killing” zapadł w pamięć między innymi widzom Netflixa. Teraz wychwalany Duńczyk zdobywa szczyty list książkowych bestsellerów za sprawą thrillera „Kasztanowy ludzik”. Akcja książki rozgrywa się w Kopengadze. Policja bada sprawę niebezpiecznego psychopaty, który na miejscach zbrodni zostawia kasztanowe ludziki. Ślady w tajemniczy sposób prowadzą do dziewczynki, która została uznana za martwą ? chodzi o porwaną rok wcześniej córkę minister spraw społecznych. Do jej zabicia przyznał się pewien mężczyzna, a sprawę uznano za wyjaśnioną. Tragiczny zbieg okoliczności czy też te dwie sprawy faktycznie łączy coś mrocznego? Kim jest tajemniczy morderca? By ocalić niewinnych, detektywi muszą połączyć siły i toczyć walkę z czasem. Ponieważ szaleniec ma misję, która jeszcze się nie skończyła. Nikt nie jest bezpieczny. I pamiętaj: jeżeli znalazłeś kasztanowego ludzika, to znaczy, że jest już za późno…

Thriller „Kasztanowy ludzik” S?rena Sveistrupa trafi do księgarń 12 października.

[am]
fot. Krzysztof Wierzbicki

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy