Polski McDonald?s proponuje książki zamiast zabawek w zestawach dla dzieci

12 lutego 2019


McDonald?s chce kształtować pasję do czytania wśród najmłodszych. Z tej okazji od 1 lutego 2019 roku goście sieci, którzy kupią zestaw Happy Meal, będą mogli wybrać w prezencie jedną z serii 12 książek autorstwa Cressidy Cowell.

Na co dzień w kolorowym pudełku oprócz dań można znaleźć również zabawkę. Z uwagi na to, że współczesne dzieci od najmłodszych lat uzależniają się od ekranów urządzeń elektronicznych, sieć postanowiła przyłączyć się do popularyzowania książek. Już w 2012 roku w Wielkiej Brytanii przeprowadzono podobną akcję, rozdając najmłodszym miliony egzemplarzy opowiastek Michaela Morpurgo. Kilka lat później to samo uczyniono z powieściami Roalda Dahla. Teraz rusza ogólnoświatowa kampania, która obejmuje również Polskę, realizowana we współpracy z kolejną popularną autorką książek dla dzieci, Cressidą Cowell, znaną m.in. z powieści „Jak wytresować smoka”.

Od 1 lutego wraz z dziecięcym zestawem będzie można otrzymać książkę z serii 12 opowiadań o przygodach bliźniaków Drzewodomskich, którzy przenoszą się wraz z rodzicami do ery dinozaurów. Każda książka zawiera dodatkowo garść faktów na temat tych wymarłych przed milionami lat zwierząt. Cressida Cowell napisała serię specjalnie dla McDonald?s, więc tylko tam można się w nią zaopatrzyć. Kolejne tytuły pojawiać się będą w ofercie wymiennie co 8 tygodni. O skali przedsięwzięcia niech świadczy fakt, że książki zostaną przetłumaczone na 40 języków i rozdawane będą na 82 różnych rynkach.

Książki w ofercie dla dzieci to jeden z kilku obszarów działania, na których skupia się McDonald?s w ramach globalnej strategii Scale For Good. Opiera się ona na założeniu, że każda inicjatywa, jaką wprowadza marka, ma rzeczywisty wpływ na świat ze względu na skalę, w jakiej funkcjonuje firma. Zmiany obejmują zarówno skład produktów stanowiących zestawy Happy Meal, jak i sposób komunikacji oferty dla dzieci. „Pomoc w rozbudzeniu u dzieci miłości do czytania jest bardzo ważnym filarem strategii 'Scale for Good’ i wszyscy jesteśmy niezwykle zaszczyceni współpracą z Cressidą. Seria, którą dla nas napisała, jest cudowna i nie możemy się doczekać, kiedy znajdzie miejsce w życiu dzieci i rodzin z całego świata” ? mówi Silvia Lagnado, dyrektor ds. marketingu globalnego w firmie McDonald’s.

Sieć McDonald’s twierdzi, że do tej pory wraz z zestawami Happy Meal rozpowszechniła na całym świecie około 450 milionów książek.

[am]
źródło: mat. prasowe McDonald’s, Bookseller

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy